ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

«هت‌تریک»مرتضوی در احضار به دادگاه

  اخباراجتماعی  ,خبرهای  اجتماعی  , مرتضوی

 سعید مرتضوی برای سومین مرتبه در یک هفته گذشته، فردا یکشنبه ۱۳ شهریور به دادگاه می‌رود.

به گزارش تسنیم، مرتضوی در ارتباط با بخش دوم پرونده تامین اجتماعی در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت حضور می‌یابد.

بخش دوم پرونده تامین اجتماعی به طرفیت سعید مرتضوی رئیس اسبق این سازمان است که آبان سال ۹۴ در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری کارکنان دولت به ریاست قاضی حیدری مورد بررسی قرار گرفت اما دادگاه با ایراد به کیفرخواست صادره، آن را به کارشناسی ارجاع و برای رفع نواقص به دادسرا بازگرداند.

پرونده برای پاسخ به برخی پرسش‌های دادگاه، در اختیار کارشناس رسمی دادگستری قرار گرفت و پس از ۵ ماه، در نهایت کارشناس، نظریه خود را در ۵۵ برگ و دو کارتن مستندات صادر کرد و آن را در اختیار دادسار قرار داد. دادسرا نیز پس از وصول پرونده، آن را دوباره به به دادگاه ارسال کرد تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت در حالی فردا (یکشنبه) ۱۴ شهریور را برای رسیدگی به این پرونده درنظر گرفته که به گفته مجتبی نظری وکیل مدافع سازمان تامین اجتماعی، این سازمان به نظریه کارشناس اعتراض کرده و طبق قانون، پرونده باید برای کارشناسی مجدد و نهایی در اختیار هیئت سه نفره کارشناسان قرار گیرد.

سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته نیز (نهم و دهم شهریور) مرتضوی در ارتباط با شکایت روح‌الامینی اولیا دم یکی از فوت‌شدگان حادثه بازداشتگاه کهریزک و بخش نخست پرونده تامین اجتماعی در شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر استان تهران حضور یافت.

بخش نخست پرونده تأمین اجتماعی، مرداد سال ۹۴ در شعبه نهم دادگاه کیفری یک به ریاست قاضی کشکولی مورد رسیدگی قرار گرفت که در نهایت پس از برگزاری هفت جلسه، قاضی کشکولی، مرتضوی را به اتهام تحصیل مال نامشروع (حقوق دریافتی در زمان تصدی بر ریاست سازمان تامین اجتماعی) به شش ماه حبس تعزیری و رد مال و به اتهام تصدی غیرقانونی پست سرپرستی سازمان تأمین اجتماعی به شش ماه حبس تعلیقی محکوم کرد. وی همچنین بابت مبلغی که به‌عنوان حقوق در ایام سرپرستی دریافت کرده به رد مال محکوم شده است.

مرتضوی در ارتباط با شکایت اولیا  دم روح‌الامینی به اتهام معاونت در قتل، تبرئه شد.

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,