ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

شمارش معکوس برای ورود نیروهای عراقی به القیاره؛

۲۷ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۸:۴۰

عراق

نیروهای عراقی در ادامه عملیات آزادسازی استان نینوا، پل اصلی القیاره در جنوب موصل را به کنترل خود در آوردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات نیوز، یک منبع امنیتی عراقی گفت که نیروهای مبارزه با تروریسم این کشور امروز به پل اصلی منطقه القیاره در جنوب شهر موصل در استان نینوا یورش برده این پل را به کنترل خود در آوردند.

سازمان مبارزه با تروریسم عراق امروز از پایان مرحله اول عملیات آزادسازی ناحیه القیاره خبر داد.

بر اساس این گزارش، در مرحله اول آزادسازی القیاره، روستاهای جوانه، الکبه الغربیه، القاهره، دور التجاوز، و الحویج از لوث تروریستهای داعشی پاکسازی شد و شمار زیادی از آنها به هلاکت رسیدند.

روز گذشته عبدالله الجبوری فرمانده عملیات نینوا گفت که نیروهای مشترک عراق، به فاصله ۵۰۰متری مرکز ناحیه القیاره واقع در ۶۵ کیلومتری جنوب نینوا رسیده‌اند.

وی افزود که نیروهای مشترک عراق اکثر چاههای نفتی در این مناطق که داعش نفت خام را از آنجا به سرقت می‌برد، به کنترل خود در آورده‌اند.

همزمان با پیشروی نیروهای عراقی، نیروهای پیشمرگه کرد نیز ۱۰ روستا واقع بین موصل و اربیل را از دست تروریستهای داعشی آزاد کردند.

این روستاها در ۴۰ کیلومتری جنوب شرق موصل واقع هستند.

القیاره بزرگترین منطقه در استان نینوا به شمار می‌رود و یکی از بزرگترین چاههای نفتی عراق در این منطقه قرار دارد که در دهم ژوئن سال ۲۰۱۴ میلادی به اشغال تروریستهای داعشی در آمد.

ناحیه القیاره از لحاظ تاکتیکی و لجستیکی در نبرد آزادسازی موصل حائز اهمیت است و آزادسازی این منطقه، امنیت پایگاه نظامی را که اخیراً در نزدیکی این منطقه تأسیس شده برقرار می‌کند.

همچنین با آزادسازی القیاره، راه مختصری برای نیروهای عراقی جهت رسیدن به مناطق جنوبی موصل، باز خواهد شد.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال186 روز قبل