ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

پایان مرحله اول عملیات آزادسازی الخالدیه؛

۰۹ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۹:۰۴

ارتش عراق

با آزادسازی چندین منطقه از جزیره الخالدیه و ورود نیروهای عراقی به این جزیره از چهار محور، مرحله اول عملیات آزادسازی الخالدیه به پایان رسید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الفرات نیوز، منابع عراقی اعلام کردند که مرحله اول عملیات آزادسازی الخالدیه در شرق شهر الرمادی در استان الانبار به پایان رسید.

پیش از این رئیس شورای شهرستان الخالدیه گفته بود که نیروهای امنیتی مشترک عراق از چهار محور وارد الخالدیه شدند.

نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی عراق امروز موفق شدند چندین کیلومترمربع از مساحت جزیره الخالدیه را از چنگال تروریستهای داعشی آزاد کنند به‌طوری که صفوف داعش در ساعات نخست این عملیات، از هم پاشید.

اهمیت آزادسازی الخالدیه

فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد که آزادسازی جزیره الخالدیه از این جهت که امنیت دو شهر الرمادی و الفلوجه و مرزهای مشترک با اردن را در برابر تروریستهای داعشی برقرار می‌کند، حائز اهمیت است.

عملیات مشترک عراق با اشاره به هماهنگی عالی بین فرماندهان ارتش و فرماندهان نیروهای داوطلب مردمی عراق در آزادسازی الخالدیه، پیشروی این نیروها را در سایه سرگردانی تروریستهای داعشی، خوب توصیف کرد.

از سوی دیگر ابومهدی المهندس نایب‌رئیس هیئت الحشد الشعبی عراق امروز گفت که نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی عراق خیلی سریع جزیره الخالدیه را آزاد خواهند کرد.

وی افزود: جزیره الخادلیه منطقه‌ای است که بسیاری از جوانان ما در آن کشته شدند، لذا ما نیروهای امنیتی را تنها نخواهیم گذاشت همان‌طور که بعد از سقوط موصل آنها را تنها نگذاشتیم.

این فرمانده نیروهای داوطلب مردمی گفت: جزیره الخالدیه به یکی از مناطق مهم داعش تبدیل شده است و ما به نیروهای امنیتی در انجام عملیات گسترده آزادسازی الخالدیه کمک خواهیم کرد.

اسماعیل المحلاوی فرمانده عملیات الانبار صبح امروز گفت که عملیات آزادسازی جزیره الخالدیه در الانبار از دست گروه تروریستی داعش، صبح امروز شنبه از ۶ محور آغاز شده است.

الخالدیه یکی از شهرهای الانبار است که در مرکز عراق و در فاصله ۸۰ کیلومتری بغداد واقع شده است. این شهر بین شهر الرمادی و فلوجه واقع است.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال175 روز قبل