ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

یک روزنامه انگلیسی در گزارشی نوشت: امینه اردوغان ادعا می‌کند که به یک زندگی عادی و متواضع با ارزش‌های اصولی اسلامی عادت دارد، اما شواهد نشان می‌دهد که زندگی وی آنگونه که ادعا می‌کند، نیست.
به گزارش ایسنا، روزنامه دیلی میل در گزارشی با اشاره به زندگی پر زرق و برق “امینه اردوغان” و ولخرجی‌های وی نوشت: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه ثروتی برابر با ۱۳۹ میلیون پوند و سه کاخ مجلل در سراسر ترکیه دارد و به نظر می‌رسد که امینه اردوغان همسر وی چیز دیگری بیشتری از خرج کردن پول دوست ندارد. زندگی پر زرق و برق امینه اردوغان حول سفرهای پی در پی، خرید عتیقه‌جات گرانبها و لباس‌های با طراحی خاص می‌چرخد.
نگاهی به زندگی پر زرق و برق امینه اردوغان
به نوشته این روزنامه، همسر رئیس جمهور چای خود را که هر کیلوی آن برابر با ۱۵۰۰ پوند است، در فنجانی با روکش‌های طلا می‌نوشد که ۲۵۰ پوند قیمت هر یک از آنها است، این در حالی است که یک چهارم از مردم این کشور در فقر شدید زندگی کرده و حدود دو میلیون نفر از آنها زیر خط فقر بوده و روزی کمتر از سه پوند درآمد دارند. در سراسر کشور متوسط حقوق سالانه چیزی حدود ۵۰۰۰ پوند است در حالیکه این رقم . در انگلیس 21000 پوند است
نگاهی به زندگی پر زرق و برق امینه اردوغان
در ماه اکتبر سال گذشته در طول سفر به بروکسل محافظان او ورودیه یک مرکز خرید را بستند تا وی از فروشگاهی بازدید کند. او در آن فروشگاه ۱۵۰۰ یورو خرید کرد. این اتفاق در حالی رخ می‌داد که همسر او با پیوستن به دیگر رهبران اتحادیه اروپا به دنبال یک راه حل برای بحران پناهندگان بود. هم چنین امینه اردوغان در سفر رسمی همسرش به ورشو، بیش از ۳۷ هزار پوند در بازارهای عتیقه خرج کرد.
بدون شک هر یک از این اشیای قیمتی برای کاخ بزرگ اردوغان که در خارج از پایتخت ترکیه قرار دارد، مورد نیاز است!
نگاهی به زندگی پر زرق و برق امینه اردوغان
این روزنامه در ادامه با اشاره به کاخ ریاست جمهوری جدید ترکیه نوشت: منتقدان این ساختمان غول‌پیکر گفته‌اند عجیب این است که این ساختمان انسان را یاد صدام، دیکتاتور عراق می‌اندازد که عاشق طلا و جواهرات بود.
برخی دیگر معماری این کاخ را به تمسخر گرفته و اعلام کرده‌اند که بیش از اینکه این کاخ شبیه آثاری از امپراتوری سابق عثمانی باشد، بیشتر شبیه یکی از ایستگاه‌های راه آهن چین است.
نگاهی به زندگی پر زرق و برق امینه اردوغان
این ساختمان، شناخته شده به عنوان “کاخ سفید”، هزینه‌ای بیش از دو برابر هزینه اولیه برآورد شده داشته است اما اردوغان با بیان اینکه این کاخ چهره واقعی ترکیه را در جهان را نشان می‌دهد، انتقادات را رد کرد.
وی مدعی بود که در ساخت این کاخ تمام لوازم و مصالح از داخل کشور فراهم خواهد شد اما مخالفان این کاخ اعلام کردند که بسیاری از لوازم ساخت آن از آلمان و کشورهای دیگر فراهم شده و حتی درختهای کاشته شده در این کاخ از ایتالیا و هلند آورده شده است.  
وقتی از اردوغان پرسیده شد که چرا یک کاخ جدید می‌خواهد، گفت وجود سوسک در دفتر قدیمی‌اش در دوران نخست وزیری، به معنای این بود که دیگر این مکان غیرقابل سکونت است. 
همانند کاخ سفید در آمریکا، اگر چه این کاخ محل سکونت اردوغان است اما مرکز کنترل و فرماندهی نیز محسوب می‌شود.
نگاهی به زندگی پر زرق و برق امینه اردوغان
این روزنامه در ادامه آورد: امینه مادر چهار فرزند و همسر اردوغان علاقه خاصی به کیف‌های دست ساز و لباس‌هایی طراحی شده توسط طراحان خاص و معروف دارد.
در اوایل سال جاری امینه گفت حرمسراهای دوران عثمانی، الهام بخش وی بوده‌اند.
این اظهارات انتقادهایی را برانگیخت اما نه به اندازه سخنرانی اردوغان به مناسبت روز جهانی زن. 
انتقادات از این زوج کم است و آنها نیز که انتقاد می‌کنند در نهایت روانه زندان می‌شوند.
نگاهی به زندگی پر زرق و برق امینه اردوغان

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,