ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل  یکی از رازهای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی،تغییر در چیدمان است.یادگیری نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل فرصتی است تا در خانه خود، احساس آرامش و رضایت کنید.
در این مجموعه نکات اصلی چیدمان در قالب ده قانون پایه آورده شده است.این قوانین به شما کمک خواهد کرد:
اشکالات چیدمان دکوراسیون منزلتان چیست؟
چگونه اشکالات چیدمان رابرطرف کنید؟
از کجا شروع  کنید؟
چطور انتخاب هایتان را الویت بندی کنید؟
عملکرد فضا 

به نوع کاربری اتاق و تعداد افرادی که از اتاق در حالت معمول استفاده می کنند، دقت کنید. اهمیت این مسأله در این است که می توانید نوع مبلمان و تعداد آن را مشخص کنید.
نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
 نقطه کانونی اتاق
 

نقطه کانونی اولین منطقه ای است که به محض ورود به اتاق توجه شما را جلب می کند.مثل شومینه،تلویزیون،… آن را پیدا کنید.حالا مبلمان را جاسازی کنید.معمولا قطعه بزرگتر مقابل نقطه کانونی قرار می گیرد.
اگر می خواهید در اتاق تلویزیون نگاه کنید ،فاصله بین مبل وت لویزیون باید حداقل ۳ برابر سایز صفحه تلویزیون باشد(ترسیم قطر ها)بنابراین اگر تلویزیون شما ۴۰ اینچ باشد ،مبل شما باید ۳ متر با تلویزیون فاصله داشته باشد.
نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
الویت بندی در چیدمان
 

ابتدا بزرگترین قطعه را در اتاق جاسازی کنید.مثلا مبلمان بزرگ اتاق نشیمن یا تخت در اتاق خواب ،که معمولا مقابل نقطه کانونی قرار می گیرد.فاصله  20 تا ۳۰ سانتی متری مبل و صندلی ها از یکدیگر فضای مناسبی جهت گفتگو ایجاد می کند.به جز مواردی که اتاق خیلی کوچک باشد.
نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
 چیدمان متقارن
 

معمولا این نوع چیدمان برای فضاهای رسمی مانند پذیرایی استفاده می شود و چیدمان های غیر متقارن به فضای شما حالت خودمانی تری می دهد.
نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
 چیدمان بر اساس ترددها
 

به ترددها فکر کنید. راه هایی که برای ورود وخروج لازم داریم.ترددها نباید با گذاشتن قطعات بزرگ بسته شوند.
عرض مسیرهای تردد بین حداقل ۷۵ سانتی متر تا حداکثر ۱۲۰ سانتی متر ، بسته به اندازه و کاربرد فضا،متفاوت است.
سعی کنید چیدمان به گونه ای باشد که بتوان در اطراف آنها حرکت کرد،نه از وسط آن وقتی که عده ای مشغول صحبت هستند.اگر ترددها از وسط اتاق می گذرند ،بهتر است که دو فضای کوچکتر نشیمن داشته باشیم ،تا یک فضای بزرگ در وسط آن.
نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل

 تنوع مبلمان و وسایل دکوری
 

سایز مبلمان را متفاوت در نظر بگیرید،تا چشمان شما در اتاق گردش کند.وقتی یک قطعه بزرگ یا بلند را در یک اتاق قرار می دهید، با قرار دادن قطعه دیگری با همان سایز در سمت دیگر به چیدمان تعادل ببخشید.از کنار هم قرار دادن دو شیء بلند در کنار هم خودداری کنید.
نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
تضاد (کنتراست) در جزییات دکوراسیون داخلی
 


خطوط صاف و نوک تیز را با خطوط منحنی در کنار هم قرا دهید.اگر میلمان شما مدرن و با خطوط صاف یا گوشه دار است ،آن را با یک میز گرد کامل کنید. اکر در مبلمان شما از خطوط منحنی استفاده شده ، یک تکه گوشه دار هم به آن اضافه کنید.
مثلا مبلمان استیل با منبت کنار یک صندلی تمام پارچه، یک صندلی پایه دار کنار یک میز بدون پایه ،یا یک مبل تمام پارچه کنار یک میز با پایه های بلند منبت کاری شده.
نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
سهولت در استفاده برای کاربران خانه
کنار هر مبل باید یک میز با فاصله مناسب وجود داشته باشد.مطمئن شوید که مبلمان شما از نظر اندازه دارای تناسب  باشند.کنار هر صندلی که برای مطالعه در نظر گرفته شده،یک لامپ پایه دار قرار دهید.برای ایجا د فضایی برای حرکت پاها،میز جلوی مبل باید حداقل ۲۵ تا ۴۵ سانتی متر از صندلی فاصله داشته باشد.
نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
مسیر گردش
 

در اتاق ناهار خوری هر طرف میز ناهارخوری باید حداقل ۱۲۰ سانتی متر از دیوارها یا از چیدمانهای دیگر فاصله داشته باشد.اگر یک طرف میز ناهار خوری مسیر تردد نداشته باشیم،این اندازه می تواند ۹۰ سانتی متر باشد.حداقل فاطله تخت ار ورودی ۹۰ سانتی متر است.
نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
پلان
 

خوب خسته نباشید! قبل از هر تغییر و جابجایی در وضعیت فعلی ، جابجایی ها را روی  پلان نشان دهید. پنجره ها ، درها ، تهویه مطبوع ووسایل الکتریکی را روی پلان جانمایی کنید.سپس روی یک کاغذ شطرنجی چیدمان پلان را بکشید.می توانید از برنامه های آنلاین ،برای کشیدن فضا و تست کردن چیدمان های مختلف استفاده کنید.این قسمت بیشتر از اینکه قسمتی از کارتان باشد،جنبه تفریحی برایتان خواهدداشت پس لذت ببرید.
نکات اصلی چیدمان دکوراسیون منزل
منبع: parsianhome

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,