ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

خرید کفش را جدی بگیرید

جمله معروفی وجود دارد که می گوید:پا، قلب دوم انسان است. برای درک بهتر این موضوع، فقط کافیست ساعتی را با یک کفش نامناسب راه بروید، خواهید دید که چطور پای شما با درد و کوفتگی مواجه می شود. اینجاست که این موضوع شما را به این فکر فرو می برد که برای عضوی به این مهمی وقت بیشتری بگذارید و با دقت بیشتری نسبت به انتخاب کفش مناسب اقدام نمایید.

شاید در نگاه اول، خرید کفش کار ساده ای به نظر برسد! اما در واقع این طور نیست. برای انتخاب کفش مناسب، نکات زیر به شما در هنگام خرید کمک خواهد کرد.
 
 کفش

انتخاب و خرید کفش را جدی بگیرید

نکاتی مهم در خرید کفش :

 
اگر کمردرد دارید: اگر از کمردردهای مکرر رنج می برید، حتما با حساسیت بیشتری کفش هایتان را انتخاب و سعی کنید سراغ کفش های طبی بروید؛ زیرا این کمردردها گاهی از عواقب پوشیدن کفش هایی نامناسب و غیر استاندارد است.

چقدر می خواهید راه بروید: اگر اطلاعات کافی درباره کفه کفش ها نداشته باشید، ممکن است انتخاب اشتباهی انجام دهید. افزون بر آن، مسیر پیاده روی هم مهم است. هنگام پیاده روی بیشترین فشار روی پاشنه پا وارد می شود، بنابراین وقتی کفه کفش زیاد نازک باشد، در دراز مدت باعث مچ درد خواهد شد.

پاشنه بلند؛ ممنوع: اگر کفش ارتفاع زیادی داشته باشد، هنگامی که با سرعت پیاده روی می کنید ممکن است مچ پایتان پیچ بخورد. هنگام پیاده روی، حرکت و تماس پا با زمین از پاشنه به سمت پنجه است، بنابراین کفشی که کفه آن انعطاف پذیری زیادی دارد، انتخاب مناسبی خواهد بود.

شرایط فعلی تان را در نظر بگیرید: در نظر گرفتن بیماری هایی مانند دیابت، ممکن است انتخابتان را محدود کند ولی در نهایت با آگاهی درباره بیماری و شرایط حاکم بر خودتان، یک انتخاب صحیح انجام می دهید.

اگر باردار هستید: کفشی را انتخاب کنید که فشار زیادی بر پاشنه و کمرتان وارد نمی کند و کفه کفش، بافت انعطاف پذیری دارد. به طور معمول در این دوران، بین نیم تا یک نمره، افزایش سایز خواهید داشت.

عصر کفش بخرید:
بهترین زمان برای خرید کفش، پایان روز است. در طول روز فشار و استرس و دما روی پا ایجاد می شود که برای انتخاب آگاهانه کفش، وقت مناسبی است. بهتر است در هنگام خرید کفش جوراب مناسبی هم به پا داشته باشید.

نکاتی طلایی درباره خرید کفش

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,