ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

نوجوانی که گرفتار تصمیم عجیب قاضی شد

قاضی دادگاه شهرستان «گمیشان» در استان گلستان یک نوجوان دانش‌آموز را پس از محاکمه به‌جای زندان به مجازات تأدیبی جالبی محکوم کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، این نوجوان که به اتهام رانندگی بدون گواهینامه با یک موتورسیکلت محاکمه شد براساس رأی قاضی دادگاه باید ضمن ابراز ندامت نزد دانش‌آموزان همکلاسی‌اش، در حضور مردم شهر از آنان هم عذرخواهی کند.

 

این نوجوان ۱۴ ساله در یکی از مناطق شهرستان مرزی گمیشان به دلیل تخلف از مقررات راهنمایی و رانندگی و نداشتن گواهینامه بازداشت و به دادسرا معرفی شد که در بررسی‌ها جرم وی محرز تشخیص داده شد.

 

رئیس دادگستری گمیشان گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده، رئیس شعبه اول دادگاه عمومی گمیشان این نوجوان را به سرپرست خانواده تحویل داد اما براساس رأی صادره مقرر شده دانش‌آموز متخلف به‌مدت یک هفته هنگام اجرای مراسم صبحگاهی مدرسه با نظارت مدیر مربوطه و در حضور دانش‌آموزان از رانندگی با موتورسیکلت بدون داشتن گواهینامه ابراز ندامت کند.

 

همچنین براساس رأی صادره دادگاه مقرر شده، نوجوان ۱۴ ساله در مقابل دانش‌آموزان مدرسه متعهد شود تا زمانی که به سن قانونی نرسیده و گواهینامه مجاز دریافت نکرده است، به‌هیچ عنوان مبادرت به رانندگی با موتورسیکلت نکند.

 

به گفته رئیس دادگستری گمیشان، طبق این رأی دانش‌آموز متخلف باید از دوستان و هم مدرسه‌ای‌ های خود بخواهد تا اگر روزی قولش را فراموش کرد به او یادآوری کنند که بدون گواهینامه نباید موتور سواری کند.عذرخواهی از اهالی منطقه سیمین شهر که جرم در آن منطقه رخ داده است، دیگر تکلیف معین شده از سوی قاضی برای این دانش‌آموز است.

 

براساس آمار مراکز انتظامی، بیشتر کشته‌شدگان حوادث رانندگی در مناطق مختلف استان گلستان موتورسیکلت‌سواران جوان و نوجوان هستند.

 

شهرستان مرزی گمیشان در شمال غربی استان گلستان و هم مرز با کشور ترکمنستان در کرانه شرقی دریای خزر واقع شده است.

 

منبع : بیتوته

مجله