ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سم اوزدمیر» رئیس حزب سبز آلمان با متهم کردن «رجب طیبب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه به دیکتاتوری، تحریم دولت ترکیه را خواستار شد.

وی در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی «بیلدآم زونتاگ» گفت: «وقتی دموکراسی، حکومت توام با قانون‌مداری و رعایت حقوق‌بشری از دایره توجه خارج شوند، ما باید در سطح اتحادیه اروپا درباره تحریم‌های مقامات تجدید‌نظر کنیم و به عنوان مثال، دارایی‌های آنان را ضبط کنیم.»

این نماینده ترک‌تبار پارلمان آلمان همچنین گفت: «حزب حاکم عدالت و توسعه کشور را به غنیمت گرفته است. در این کشور، استبداد حکمفرماست. اردوغان، دوستان را به دشمنان تعبیر کرده است و افرادی را تحت تعقیب قرار داده است که همان‌ها پیشتر از وی حمایت کرده بودند.»

وی از اردوغان خواست تا از موقعیت تاریخی که در اختیار دارد استفاده کند و گفت: «ترکیه این امکان را دارد که با وجود شمار بالای مسلمانان در کشور، دموکراسی، حقوق بشر را دنبال کرده و عضویت در اتحادیه اروپا را پیگیری کند، اما اردوغان همه این موارد را به بازی می‌گیرد و کشور را دچار بحران کرده است.»

در پی کودتای اخیر در ترکیه دولت این کشور محدودیت‌های گسترده‌ای را علیه منتقدان اعمال کرده است. این اقدام انتقادهای گسترده‌ای را در میان کشورهای اروپایی به دنبال داشته است.

انتهای‌پیام/ق

http://fna.ir/O45U0O

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,