ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

 با پیشرفت تکنولوژی برنامه هایی پا به عرصه وجود گذاشته اند که بعضی هنرمندان توانسته اند هنر خود را با استفاده از وسائل دیجیتال به نمایش در بیاورند. برای مثال برنامه هایی مثل DrawPlus,Autodesk Sketchbook,Art Rage Studio و برنامه های دیگری که خلق شده اند تا با استفاده از آن ها بتوان در دنیای دیجیتال هنرنمایی کرد.

 

 
در این میان اما تاتسو هوریوچی هنرمندی است که هیچ یک از برنامه های ذکر شده را به کار نگرفته ولی هنر خود را به طور چشمگیری به نمایش گذاشته است.این هنرمند توانسته با استفاده از برنامه اکسل آثار زیبایی خلق کند.

با استفاده از اکسل در آفیس می توان نمودار ترسیم کرد و داده های خود را وارد آن نمودار ها کرد.اما چگونه می توان در این فضا طرح هنری و نقاشی های زیبا ایجاد کرد؟ این سوال را باید از هوریوچی پرسید.

نقاشی با نرم افزار اِکسل (Excel)، به این میگن خلاقیت اِکسلی!
دلیل هوریوچی برای استفاده از اکسل بسیار ساده است.به نظر او در مقایسه با برنامه ها و ابزار گران قیمت موجود در بازار برای نقاشی، اکسل از همه کم هزینه تر است و برنامه ایست که به راحتی در دسترس است و به صورت پیش فرض بر روی اکثر کامپیوترها نصب شده است.

او با مشاهده نمودارهای جذاب و مرتبی که در اکسل ایجاد می شد به این فکر افتاد که شاید بتواند از این محیط جذاب استفاده دیگری هم بکند. جالب است بگوییم که هوریوچی نه تحصیلاتش درمورد هنر است و نه کار هنری دیگری ارائه کرده است.

او کارمند بازنشسته ایست که ۷۳ سال سن دارد و فقط با خلاقیتش توانسته این هنر زیبا را خلق کند.هوریوچی می گوید در مدت زمان کارش هیچ وقت از برنامه اکسل استفاده نکرده است و درست ۱۳ سال قبل یعنی درست زمانی که بازنشسته شد تصمیم گرفت که در زندگی اش تنوعی به وجود بیاورد.

نقاشی با نرم افزار اِکسل (Excel)، به این میگن خلاقیت اِکسلی!

او با دیدن همکارانش که از برنامه اکسل استفاده می کردند ناگهان به ذهنش رسید که شاید بتواند در این زمینه با استفاده از اکسل کاری بکند. کامپیوتری خرید و با استفاده از اکسل توانست آثاری زیبا خلق کند و گالری خودش را بزند.

با دیدن این عکس ها شاید باورتان نشود که با برنامه کاملا اداری و خشک اکسل بتوان چنین آثار زیبایی را خلق کرد. چه خوب است که همین الان به سراغ نرم افزار اکسلتان بروید و امتحان کنید ببینید از پس این مدل نقاشی در اکسل بر می آیید؟یا خیر!

نقاشی با نرم افزار اِکسل (Excel)، به این میگن خلاقیت اِکسلی!

نقاشی با نرم افزار اِکسل (Excel)، به این میگن خلاقیت اِکسلی!

نقاشی با نرم افزار اِکسل (Excel)، به این میگن خلاقیت اِکسلی!

نقاشی با نرم افزار اِکسل (Excel)، به این میگن خلاقیت اِکسلی!نقاشی با نرم افزار اِکسل (Excel)، به این میگن خلاقیت اِکسلی!نقاشی با نرم افزار اِکسل (Excel)، به این میگن خلاقیت اِکسلی!

ترجمه و گرداوری:
بخش خواندنیهای جالب مجله دلگرم

+ 12
مخالفم – 0

منبع : دلگرم

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,