ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

نعمت زاده :اتصال به بازارهای خارجی راه نجات کشور است

  اخباراقتصادی,خبرهای   اقتصادی, نعمت  زاده

وزیر صنعت ، معدن و تجارت اتصال به بازار های خارجی را راه نجات کشور دانست و گفت : باید برای حضور بیشتر در بازار های خارجی تلاش کنیم.

به گزارش ایرنا، محمدرضا نعمت زاده روز پنجشنبه در آیین بهره برداری شرکت آریا ترانسفو در شهمیرزاد در سمنان افزود : اکنون باید به بازارهای خارجی متصل شویم و این راه نجات کشور است.

وی اظهار داشت: ایران اسلامی یکی از کشور هایی است که چراغ برق با دیزل برق تولید می کردیم و امروز در صنعت برق ۹۵ درصد خودکفا هستیم.

وی خاطرنشان کرد : خوشبختانه همچنین امروز در زمینه طراحی، طراحی تجهیزات، مهندسی، تولید ژنراتور به پیشرفت های بزرگی دست یافتیم.

وزیر صنعت ، معان و تجارت یادآور شد : این در حالی است که حدود نیمی از نیروگاه های کشور با تجهیزات ایرانی مشغول به کار هستند.

وی یادآور شد : در تابلوهای برق ، سیستم های کنترل، انواع کابل و اتصالات زمینه بسیار خوبی داریم و باید برای ایجاد پایگاه های تولیدی و صادراتی گام برداریم.

نعمت زاده با اشاره به توانمندی تولید شرکت آریا ترانسفو اشاره و تصریح کرد : شرکت ترانسفو باید نیمی از تولیدات و محصولات خود را صادر کند و باید صادرات محور باشد.

به گفته وی با راه اندازی این شرکت در تولید ترانسفورماتور خودکفا شدیم.

وی با اشاره به ظرفیت بالای توان کشور، مدیران، جوانان، منابع طبیعی گفت :رهبر معظم انقلاب از عملکرد دولت و فرماندهی اقتصاد مقاومتی در این مدت ابراز رضایت دارند.

وزیر صنعت ، معادن و تجارت با تقدیر از همکاری بانک های کشور با بخش صنعت یادآور شد: تاکنون به چهار هزار و ۷۰۰ واحدهای تولیدی کوچک و متوسط کشور تسهیلات رونق اقتصادی پرداخت شده و امیدواریم این رقم تا پایان شهریور ماه به ۱۰ هزار واحد برسد.

نعمت زاده تاکید کرد: نظام اسلامی در خدمت توسعه کشور است و باید بخشی از توانمند های کشور در سه سال گذشته بیان شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: اولین فایناس در سال ۶۹ برای شرکت آریا ترانسفو زنجان گشایش یافت و امیدواریم محصولات این شرکت به بازارهای جهانی صادر شود.

در استان سمنان حدود یک هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارد.

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,