ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

«فاضل حماد»، رئیس مرکز صدا و سیمای حسکه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه اظهار داشت: کمیته‌ای متشکل از رهبران کُرد و اعضایی از دولت سوریه روز چهارشنبه در حضور ۲ ژنرال روس گرد هم آمدند تا به ساز و کاری برای اجرای توافق بین نیروهای کرد با ارتش سوریه درباره آتش بس در حسکه دست یابند.

حماد تصریح کرد: اعضای کمیته مذکور فهرست اسامی اسری ۲ طرف را که قرار است بر اساس توافق مذکور آزاد شوند ارائه شد تا موعد تبادل آنها مشخص شود.

رئیس صدای و سیمای حسکه خبر داد: مسیر قامشلی به حسکه و همچنین مسیرهای حسکه به پادگان‌های یگان ۱۲۱ و ۱۲۳ نیروهای دولتی سوریه در ریف شرقی استان حسکه که در جریان درگیری‌های اخیر توسط نیروهای کُرد مسدود شده بود، باز شدند.

وی ادامه داد: زخمی‌های درگیری‌های اخیر برای درمان به بیمارستان منتقل شده و اجساد شهدای ارتش سوریه نیز از طریق فرودگاه قامشلی به دمشق منتقل شدند.

حماد با اشاره به پایبندی ۲ طرف کردها و نیروهای طرفدار ارتش سوریه به آتش بس، گفت: اهالی حسکه که در جریان درگیری‌ها شهر را ترک کرده بودند در حال بازگشت به خانه‌های خود هستند، کامیون‌های حامل مواد غذایی وارد حسکه شده‌اند و اقدامات فشرده‌ای برای محو خرابی‌های ناشی از درگیری‌های اخیر در خیابان‌های این شهر در دست اجراست.

رئیس صدا و سیمای حسکه با اشاره به اینکه برخی بندهای توافق مذکور هنوز اجرا نشده است، گفت: با این وجود مشکلات کردها به طور کامل حل نشده و به اوضاع کارکنان کُرد اخراجی هم رسیدگی نشده است.

وی افزود: کار خارج کردن نیروهای دفاع وطنی و یگان‌های کُرد از حسکه و ابقای نیروهای امنیت داخلی و آسایش در داخل شهر نیز هنوز عملی نشده که باید بر اساس توافق حمیمیم تا قبل از پایان ماه جاری میلادی و تحت نظارت ۲ ژنرال روس انجام شود.

سه شنبه گذشته گذشته با وساطت ایران و روسیه توافقنامه آتش بس میان نیروهای دولتی سوریه با شبه نظامیان تجزیه طلب کرد از گروه‌های تروریستی پ.ک.ک (ترکیه) و ی.پ.گ (سوریه) منعقد شد که طی آن دو طرف متعهد به متوقف ساختن نبردها برای بازگشت آرامش به شهر شدند.

در رابطه با مفاد این توافقنامه مطالب ضد و نقیض گفته شده اما موثق‌ترین انها شامل تخلیه شهر از شبه نظامیان، استقرار پلیس در خیابان‌ها برای تامین امنیت شهر، تبادل اسرای دو طرف و انتقال مجروحان درگیری‌ها به بیمارستان دولتی شهر قامشلی در شمال استان حسکه است.

انتهای پیام/ح

http://fna.ir/EBEWYK

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,