ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

نشست شورای امنیت ملی و هیات دولت ترکیه روز چهارشنبه در آنکارا به ریاست رجب طیب اردوغان رییس جمهوری این کشور برگزار خواهد شد.

رییس جمهوری ترکیه پیش از این اعلام کرده بود که تصمیمات مهمی در ارتباط با کودتای نافرجام در نشست شورای امنیت ملی و هیات وزیران اتخاذ خواهد شد.

براساس اخبار منتشره، موضوع چگونگی سفر روز سه شنبه اردوغان به آنکارا که به لحاظ امنیتی اعلام نشده بود، سه شنبه گفته شد که وی به نهاد ریاست جمهوری ترکیه در آنکارا بازگشته و به همراه بینالی یلدریم نخست وزیر ترکیه با نخست وزیر گرجستان دیدار و گفت و گو کرده است.

اردوغان به دنبال وقوع کودتای جمعه شب از هتل محل اقامت خود در مارماریس در جنوب غرب ترکیه خارج و طی یک عملیات محرمانه ای که سازمان اطلاعات ترکیه و سپاه یکم ارتش ترکیه مدیریت کرد، به فرودگاه استانبول آمد.

به گفته اردوغان، بعد از خروج او از این هتل، یک گروه از کودتاگران با سه فروند بالگرد به محل اقامت رئیس جمهوری به قصد کشتن وی حمله کردند.

گفته می شود رئیس جمهوری ترکیه امشب نیز طی یک عملیات محرمانه ای از استانبول به آنکارا بازگشته است.

ناظران آگاه سفر امن رئیس جمهوری ترکیه از استانبول به آنکارا را نشانه ای محکم از حاکم بودن دولت بر اوضاع و مرتفع شدن خطر کودتا ارزیابی می کنند.

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,