ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در طراحی جدید تانک‌های بردلی سنسورهای حساس به هدف تعبیه شده‌اند. نسل تازه این تانک در نمایشگاه سالانه ارتش امریکا در واشنگتن رونمایی شده است. در این نسل در فضا و حفاظت از تانک پیشرفت‌های زیادی حاصل شده است. سیستم‌های الکترونیک شناسایی برای آگاهی از موقعیت و ارتباط با سایر نیروها از جمله ویژگی‌های مدل جدید این نوع تانک هستند. 

 
خودرو جنگی بردلی به انگلیسی خانواده‌ای از خودروهای زره‌پوش جنگی آمریکایی است که در دو مدل اصلی ام۲ بردلی (خودرو جنگی پیاده‌نظام) و ام۳ برادلی (خودرو جنگی سواره‌نظام) تولید شده‌است. برادلی در سال ۱۹۸۱ به ارتش امریکا پیوست و تاکنون ۶۷۲۰ دستگاه از آن برای نیروهای مسلح آمریکا و عربستان تولید شده‌است. نام این خودرو به افتخار عمر نلسون بردلی از فرماندهان آمریکا در جنگ جهانی دوم انتخاب شد که همزمان با ورود بردلی به ارتش آمریکا در سال ۱۹۸۱ درگذشته بود.
 
بردلی پاسخ آمریکایی‌ها به بی‌ام‌پی شوروی‌ها بود که در سال ۱۹۶۶ به ارتش سرخ پیوسته بود. هر دو آن‌ها به این منظور طراحی شده بودند که بتوانند پیاده‌نظام را تحت حفاظت زرهی به میدان نبرد منتقل کرده و آتش پوششی را برای آن‌ها فراهم کرده و با سربازان و خودروهای زرهی دشمن درگیر شوند. 
 
ام۲ بردلی در ارتش آمریکا جایگزینی برای نفربرهای ام۱۱۳ در ماموریت‌های خط مقدم بود (هرچند استفاده از ام۱۱۳ در نقش‌های حمایتی تا به امروز هم ادامه دارد). برادلی نسبت به‌ام۱۱۳ از زره بسیار مناسب‌تر و قدرت آتش بسیار بالاتری برخوردار بود و قدرت تحرک بالاتری هم داشت تا بتواند تانک‌های ام۱ آبرامز را، که همزمان با بردلی به ارتش آمریکا پیوسته بودند، همراهی کند.
 
با نسل‌بعدی تانک‌های پیشرفته امریکا آشنا شوید

 

با نسل‌بعدی تانک‌های پیشرفته امریکا آشنا شوید

 

با نسل‌بعدی تانک‌های پیشرفته امریکا آشنا شوید

 

با نسل‌بعدی تانک‌های پیشرفته امریکا آشنا شوید

 

آفتاب نیوز

منبع : tabnakbato.ir

مجله