ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

نرخ جدید عوارضی آزادراه بعد از افزایش قیمت

بر اساس اعلام این وزارتخانه نرخ جدید عوارض آزادراهی پس از یک و سال نیم به طور متوسط افزایشی ۲۰ درصدی را نشان می دهد.

امیر امینی، معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی درباره این موضوع گفته که با توجه به اینکه آزادراه ها توسط بخش خصوصی اداره می شوند٬ وزارت راه و شهرسازی مکلف است بر اساس قرارداد منعقد شده با شرکت های احداث٬ نگهداری و بهره برداری آزادراه های مشارکتی٬ اصل و سود سرمایه سرمایه گذاران را در تعیین نرخ سقف عوارض مد نظر قرار دهد.

وی با یادآوری اینکه استفاده کنندگان از آزادراه ها افراد محدودی هستند و برای استفاده از خدمات مناسب باید هزینه آن را هم پرداخت کنند٬ ادامه داد:درآمد حاصل از اخذ عوارض به اقتصاد ملی بازمی گردد و منفعت آن به عامه مردم می رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه افزایش نرخ عوارض آزادراه ها پس از یک سال و نیم ثابت نگه داشتن قیمت ها ابلاغ شده است اظهار کرده است:در مجموع متوسط افزایش نرخ عوارض کمتر از ۲۰ درصد است؛ ضمن اینکه در کنار این افزایش قیمت ها برای اولین بار در ضوابط تعیین نرخ عوارض، افزایش سطح خدمات نیز ابلاغ شده است و در جریان آن شرکت های احداث٬ نگهداری و بهره برداری آزادراه های مشارکتی ملزم به ارتقای سطح خدمات خود هستند.

در نرخ های جدید اعلام شده از سوی وزارت راه، عوارض آزادراه تهران – شمال در قطعه چهارم نیز اعلام شده که حرف و حدیث های موجود در این باره را پایان می دهد.

جدول نرخ جدید عوارض مهمترین آزادراه های مشارکتی به شرح زیر است:

نرخ عوارضی آزادراه

نرخ عوارضی آزادراه ها

نرخ جدید عوارضی آزادراه ها اعلام شد + جدول

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,