ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

ادعای تازه دندانپزشکان انگلیسی درباره نخ دندان

بر اساس مطالعه جدید این انجمناختصاص پنج دقیقه در روز به استفاده از نخ دندان فایده ای ندارد یا تاثیر آن بسیار ناچیز است چرا که شواهد مستندی مبنی بر تاثیرگذاری این شیوه وجود ندارد و هم اکنون در آمریکا توصیه های پزشکی برای استفاده از نخ دندان از دستورالعمل های رسمی بهداشتی حذف شده است.

به گفته متخصصان این انجمن، مطالعات مربوط به کارآیی نخ دندان قابل اعتماد نیستند چون برخی از آنها تنها برای مدت دو هفته انجام گرفته و در این مدت کوتاه، پوسیدگی دندان یا بیماری های دهان کمتر احتمال دارد، رخ دهد.

پرفسور "دامئین والمسلی" از انجمن دندان پزشکی انگلیس گفت:استفاده از نخ دندان کمترین تاثیر را دارد. همچنین برای پاکسازی نواحی بین دندانی استفاده از مسواک بین دندانی مفیدتر است. با این حال استفاده از نخ دندان سودمند نیست مگر در شرایطی که فاصله بین دندان ها به حدی کم و چسبیده به هم باشد که استفاده از مسواک بین دندانی امکان پذیر نباشد.

استفاده از نخ دندان سود مند نیست

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، به گفته والمسلی بهترین روش برای کاهش خطر پوسیدگی دندان و بیماری های لثه، مسواک کردن دندان ها دو بار در روز با خمیر دندان های حاوی فلوراید و مراجعه منظم به دندانپزشک است. همچنین ضروری است از مصرف مواد قندی تا حد لازم خودداری شود.

نخ دندان برای سلامت دندان تاثیری ندارد!

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,