ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

نخستین عمل پیوند
 
کینگز دو دستش را در یک حادثه در داخل کارگاهی از دست داد و فقط انگشت شست وی سالم مانده بود.پزشکان جراح موفق شدند که به طور همزمان و درآن واحد، عمل پیوند دو دست از ناحیه مچ به پایین را برای این فرد انجام دهند.
 
flowplayer.conf = { key: ‘$’, keyboard: false }; $(function(){ $(‘.player_57989’).flowplayer(); });

دانلود

دستانی که به این فرد پیوند داده شد، متعلق به فردی بود که کمی قبل ازعمل جراحی کینگ فوت کرده بود.کینگ از این عمل جراحی موفق ابراز خرسندی کرد و گفت که به آرامی می‌تواند دستان جدیدش را حرکت دهد.وی گفت که بی‌صبرانه منتظر لحظه‌ای است که بتواند سوار موتورسیکلت شود و بدون نیاز به کمک دیگران، چیزی بنوشد.
این عمل جراحی توسط تیمی از جراحان انگلیسی به ریاست پرفسور ” سایمون کییل ” در مرکز پزشکی ویژه پیوند دست و پا انجام شد.کییل گفت که این اولین تجربه پیوند دست از مچ به پایین است.
به اعتقاد این پروفسور، پیوند دست و پا در مقایسه با دیگر اعضای بدن مشکلاتی به همراه دارد؛ زیرا پزشکان علاوه برتوجه به ایمنی بدن؛ باید به مشخصات ظاهری دست و پا نیز توجه داشته باشند.
وی افزود که این عمل جراحی، در خیلی موارد موجب مشکلات روانی می شود؛ زیرا نزدیکان فرد فوت شده به سختی می توانند با پیوند دست و پای فرد از دست رفته به فرد نیازمند موافقت کنند.

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,