ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

نتایج نهایی آزمون دکترای رشته های علوم پزشکی اعلام شد/ سهم زنان ۶۲درصد

  اخباردانشگاه ,خبرهای  دانشگاه ,مرکز سنجش آموزش پزشکی

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: نتایج نهایی آزمون دکترای تخصصی رشته های علوم پزشکی اعلام شد، یک هزار و ۴۷ نفر در این آزمون پذیرفته شدند. ۶۲ درصد قبول شدگان زن هستند.

 به گزارش ایرنا به نقل از وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، محمدحسین پورکاظمی با اشاره به انتشار کارنامه آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پزشکی، گفت: دراین آزمون، داوطلبان در۷۲ رشته پذیرفته شدند که ۱۲ رشته مربوط به داروسازی و بقیه مربوط به رشته های علوم پایه است.

 

وی افزود: درآزمون دکتری تخصصی رشته های علوم پزشکی داوطلبان می بایست حائز۷۰ درصد نمره کتبی و۳۰ درصد نمره مصاحبه می شدند. خوشبختانه کارنامه کتبی داوطلبان به همراه کلید سوالات و پاسخنامه درسایت سنجش آموزش پزشکی قرار داده شده اما اگر فردی به ۳۰ درصد نمره مصاحبه که توسط قطب های دانشگاه های علوم پزشکی به روشی منطقی انجام شده، اعتراضی دارد، می تواند اعتراض خود را در این مورد اعلام کند.

 

وی تعداد افراد حاضر در آزمون تخصصی دکتری رشته های علوم پزشکی را بیش از هفت هزار نفرعنوان کرد و افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۰ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و در نهایت حدود یک هزار و ۱۴۷ نفر پذیرفته شدند که ۷۱۰ نفر معادل ۶۲ درصد زن و ۴۳۷ نفر معادل ۳۸ درصد مرد بودند.

 

پورکاظمی اضافه کرد: با توجه به اینکه ظرفیت دانشگاه ها حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر اعلام شده بود، ظرفیت برخی از رشته ها تکمیل نشد و در صورتی که دانشگاه های علوم پزشکی علاقه مند باشند می توانیم برای رشته هایی که هنوز ظرفیت دارند، مرحله تکمیل ظرفیت را انجام دهیم.

 

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهارداشت: پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت، داروسازی، دندانپزشکی و طب سنتی سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵ نیز از امروز شنبه ۱۷ مهر تا دوشنبه ۱۹ مهر می توانند برای ثبت نام به دانشگاه ها مراجعه کنند.

منبع : بیتوته

مجله