ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

جدیدترین تحولات حلب در ۲۴ ساعت گذشته؛

۱۲ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۵:۰۰

ارتش سوریه

درگیری‌های شدیدی بین نیروهای مقاومت و گروه‌های تروریستی در محورهای حلب در جریان است که محور شمالی و جنوبی امروز سه‌شنبه شاهد پیشروی محسوس محور مقاومت بود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، بعد از اینکه محور مقاومت توانست با کنترل بر جاده راهبردی «الکاستیلو» محله‌های شرقی حلب را به محاصره کامل خود درآورد و راه‌های امداد رسانی به آنها را قطع کند، تروریست‌ها عملیاتی گسترده را طی دو روز گذشته برای شکست محاصره بخش شرقی حلب آغاز کردند.

طی دو روز گذشته تروریست‌ها تمام توان خود را به کار بستند تا محاصره محله‌های شرقی حلب را بشکنند؛ ولی تا به الآن با مقاومت سرسختانه نیروهای ارتش سوریه و متحدان آن موفق به این کار نشده‌اند.

آنها در ابتدا توانستند برخی از مواضع را بازپس بگیرند؛ ولی در پاتک شب گذشته نیروهای مقاومت با دادن تلفات سنگین مجبور به عقب‌نشینی هستند. تروریست‌ها برای شکستن خطوط دفاعی نیروهای مقاومت از خودروهای بمب‌گذاری شده زیادی استفاده می‌کنند.

اکنون همزمان با ادامه پیشروی ارتش سوریه در محله‌های شرقی از طرف دیگر نیروهای مقاومت در تلاش هستند تا حملات سنگین تروریست‌ها برای شکستن محاصره شرق حلب را خنثی کنند.

همچنین ۴ معبر برای خروج غیرنظامیان از محله‌های شرقی حلب در نظر گرفته شده است.

این در حالی است که سرکرده گروه تروریستی «احرار الشام» مدعی شده است گروه‌های مسلح به شکستن محاصره محله‌های شرقی حلب نزدیک شده‌اند.

هم‌اکنون در تمامی محورها درگیری‌های شدیدی بین دو طرف در جریان است که می‌توان این درگیری را سرنوشت‌سازترین نبرد در ۵ سال درگیری‌های سوریه توصیف کرد.

جدیدترین تحولات نبرد در حلب را می‌توانید در ادامه پیگیری کنید:

روستای «العماره» و ۲ تپه راهبردی در جنوب حلب آزاد شد

ارتش سوریه و نیروهای مقاومت دو تپه «الصنوبرات» و «المحروقات» و همچنین روستای العماره را در حومه جنوبی حلب آزاد کرد.(بیشتر بخوانید)

آمار تلفات سنگین گروه‌های تروریستی در حلب طی ساعات گذشته

طی ساعات گذشته تلفات انسانی و خسارت‌های مادی زیادی به گروه های تروریستی در جریان درگیری‌های جنوب حلب وارد آمده است. (بیشتر بخوانید)

ده‌ها خانوار سوری از محله‌های شرقی حلب خارج شدند

ده‌ها خانوار سوری از طریق گذرگاه الشیخ سعید واقع در جنوب حلب از محله‌های شرقی این شهر که تحت محاصره است، خارج شدند.(بیشتر بخوانید)

بخش‌های زیادی از «اردوگاه حندرات» در شمال حلب آزاد شد

ارتش سوریه و نیروهای مقاومت «کارگاه الحدید»، «مقطع الشاهر» و «پروژه اردوگاه» به‌همراه بخش‌های زیادی از اردوگاه آوارگان فلسطینی (حندرات) را در شمال حلب آزاد کردند. (بیشتر بخوانید)

ارسال تجهیزات گسترده به نیروهای مقاومت در حلب

بعد از رسیدن تجهیزات گسترده به ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در جبهه‌های حلب شب گذشته ارتش سوریه عملیات پاتک خود را در جبهه جنوب غربی آغاز کرد و دو نقطه را در جبهه مشرف به جنوب شهر بازپس گرفت. (بیشتر بخوانید)

۳۰ کشته و ۲۱۰ زخمی در حملات خونین تروریست‌ها به حلب

شمار قربانیان حملات گروههای تروریستی به محلات شهر حلب طی ۲۴ ساعت گذشت، به ۳۰ کشته و ۲۱۰ زخمی رسیده است. (بیشتر بخوانید)

روسیه: ارتش سوریه و نیروی هوایی روسیه حمله افراد مسلح به حلب را دفع کردند

ستاد مشترک ارتش روسیه اعلام کرد؛ ارتش سوریه و نیروی هوایی روسیه حمله گروه‌های مسلح در حلب را دفع کردند. (بیشتر بخوانید)

۱۰۰ خودروی حامل افراد مسلح از ترکیه وارد سوریه شدند

منابع میدانی اعلام کردند ۱۰۰ خودرو حامل تروریست‌ها از مرزهای ترکیه به داخل سوریه وارده شده‌اند تا در درگیری‌های حلب مشارکت کنند.(بیشتر بخوانید)

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال175 روز قبل