ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

«علی الحوثی» فرمانده کمیته‌های انقلابی یمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا اظهار داشت: نیروهای یمنی در استان مأرب در شرق صنعا مقادیر قابل توجهی از تسلیحات شبه نظامیان را که از عربستان دریافت کرده بودند، به چنگ آوردند.

وی افزود: نیروهای یمنی در درگیری‌های روز جمعه در مرکز استان مأرب همه پست‌های امنیتی مستقر در غرب این استان را که متعلق به مزدوران سعودی بود، هدف گرفتند.

الحوثی گفت: مزدوران سعودی قصد نفوذ به داخل مناطق واقع در جنوبی‌ترین منطقه وادی الربیعه را داشتند اما ارتش و کمیته‌های مردمی این تلاش آنها را ناکام گذاشتند.

فرمانده یمنی تصریح کرد: هواپیماهای دشمن سعودی در بمباران مرکز استان مأرب پانزده شهروند یمنی را به شهادت رساندند، این هواپیماها همچنین مناطق وادی أنشر و وادی الزغن را بمباران کرده و سپس به طور گسترده در آسمان شهرهای وادی عبیده، الاشراف،‌صرواح و بخش های بزرگی از الجدعان به پرواز درآمدند.

وی افزود: مزدوران دشمن سعودی با بیش از ۴۰ گلوله خمپاره و موشک کشتزارهای العوبلی و مناطق آل ربیع را هدف گرفتند که به تخریب خانه ها و املاک مردم منجر شد.

الحوثی گفت: خانه‌های شهروندان مناطق النواصره و آل طعیمان نیز توسط جنگنده‌های سعودی بمباران شد که از آمار تلفات آن خبری دریافت نشده است.

حمله موشکی رزمندگان یمنی به شبه نظامیان منصور هادی در شبوه

نیروهای طرفدار منصور هادی و دیگر گروه‌های شبه نظامی مزدور سعوی در استان شبوه روز جمعه هدف حمله موشکی شدید ارتش و کمیته‌های مردمی قرار گرفتند.

یک منبع میدانی خبر داد: یگان‌های موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی در استان شبوه محل تجمع نظامی مزدوران منصور هادی در شهر عسیلان را با موشک‌های کاتیوشا بمباران کردند.

یگان‌های موشکی یمن همچنین یک فروند موشک زلزال ۲ به محل تجمع مزدوران سعودی در همین شهر عسیلان شلیک کرد که با کشته و زخمی شدن چندین تن از این تروریست‌ها همراه شد.

 در پی تلاش مجدد مزدوران سعودی سعودی برای پیشروی به سوی مواضع ارتش و کمیته های مردمی در عسیلان درگیری ها در شبوه از سر گرفته شده است.

یک منبع نظامی یمن خبر داد: نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی پیشروی مزدوران سعودی به سوی شهر عسیلان را ناکام گذاشته و شماری از آنها از جمله چند سرکرده میدانی آنها را کشته و زخمی کردند.

عربستان به هلاکت یک نظامی خود در «جیران» اعتراف کرد

در حالی که موشک‌های بومی رزمندگان یمنی تاکنون ده‌ها کشته از بین نظامیان سعودی برجای گذاشته وزارت کشور عربستان دیروز جمعه به هلاکت یک نظامی گارد مرزی خود در شلیک آتش نیروهای یمنی در منطقه جیزان اعتراف کرد.

سخنگوی امنیتی وزارت کشور عربستان گفت: استان الطوال در منطقه جیزان هدف حملات خمپاره ای نیروهای الحوثی از داخل خاک یمن قرار گرفت که به زخمی شدن یک نیروی گارد مرزی و مرگ وی پس از رسیدن به بیمارستان منجر شد.

این در حالی است که نیروهای یمنی طی ماه‌های اخیر با یورش روزانه خود به عمق خاک عربستان دستاوردهای نظامی بزرگی را محقق کرده و موجب فروپاشی صفوف نظامیان ارتش سعودی در نزدیک مرزهای یمن شده اند.

انتهای پیام/ح

http://fna.ir/J5S3UL

منبع : farsnews.com

مجله