ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

"غالب قندیل" در گفتگو با تسنیم:

۰۹ مهر ۱۳۹۵ – ۰۳:۵۸

غالب قندیل

یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به کشته شدن روزنامه نگار اردنی به دست تکفیری‌ها تاکید کرد که اردن تبدیل به جولانگاه تکفیری‌ها شده است.

"غالب قندیل" کارشناس لبنانی مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به موضوع ترور "ناهض حتر" روزنامه نگار اردنی اشاره کرد و در این باره گفت: فعال و مبارز عرب زبان "ناهض حتر" یکی از پیشتیبانان همیشگی مقاومت اسلامی در مبارزه با رژیم صهیونیستی بود او مواضع روشنی در این خصوص داشت و نقش بسیار پررنگی در روشن کردن اذهان عمومی و نشر دیدگاه مقاومت در میان آنان داشت. وی همواره از مقاومت اسلامی در برابر حملات رسانه‌ای و فرهنگی که عربستان و رژیم‌های عقب مانده عرب به راه می‌انداختند دفاع می‌کرد.

وی ادامه داد: این کشورها همواره تلاش دارند مقاومت لبنان و فلسطین را با تمام امکاناتی که در اختیار دارند محاصره کنند، این کار را یک بار با مایوس کردن مقاومت اسلامی و بار دیگر با دامن زدن به تعصبات مذهبی انجام می‌دهند، ناهض حتر به مقاومت ایمان داشت و پشتیبان آن بود و آنچه در خصوص حزب الله و نقش آن در شکست دادن رژیم صهیونیستی نوشت نشانه‌ای آشکار از این مسئله است که جای هیچ شکی باقی نمی‌گذارد.

این کارشناس لبنانی گفت: ناهض حتر از اولین لحظه آغاز بحران در سوریه به دفاع از سوریه و جایگاه آن در محور مقاومت پرداخت و همچنین علیه جنگ رژیم صهیونیستی علیه منطقه اقدام کرد. او بر همین اساس گروه‌های تکفیری را ابزار دست صهیونیست‌های متجاوز می‌دانست و به همین دلیل همه جا و با تمام توان در برابر تکفیری‌ها ایستادگی می‌کرد و دیدگاه خود در خصوص مقاومت و پایداری و وحدت ملت‌های شرق علی رغم تفاوت در دین و مذهب نشر می‌داد.

غالب قندیل تاکید کرد: او به دلیل ایستادن در کنار سوریه و محور مقاومت به دست تروریست‌ها کشته شد، باید بگویم تروریسم تکفیری در منطقه ما ابزار دست صهیونیست‌ها است و کشورهای مرتجع منطقه برای از بین بردن مخالفانشان از آنها را پشتیبانی می‌کنند.

وی ادامه داد: این روزنامه نگار اردنی مواضع روشنی در قبال جمهوری اسلامی ایران داشت و تهران را دژ استقلال و آزادی و پشتیبان مقاومت در لبنان و فلسطین و دولت سوریه در مواجهه با نقشه استعماری صهیونیست‌ها می‌دانست. بر همین اساس او شهیدی است که در خط مقدم کشته شد.

او همچنین گفت: اسرائیل و آمریکا و استعمارگران و کشورهای مرتجع منطقه که علیه سوریه دسیسه چینی کردند در کشته شدن "ناهض حتر" دست دارند و زمینه را برای کشته شدنش در امان فراهم کردند، دولت اردن نیز در این خصوص متهم است زیرا با وجود درخواست وکلای حتر از دولت برای محافظ از او، اقدامی در این زمینه صورت نگرفت.

این کارشناس سیاسی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ناهض حتر به طور پی در پی و حتی در پایگاه‌های اجتماعی تهدید به قتل می‌شد و این بر کسی پوشیده نبود چه برسد به دستگاه‌های امنیتی اردن که امکانات زیادی در اختیار دارد. از این رو می‌گویم که ما در برابر جبهه‌ای هستیم که تصمیم گرفت او را ترور کند و در موقع مناسب دست به این کار زد.

او با تاکید بر پشتیبانی کشورهای مرتجع منطقه از گروه‌های تکفیری گفت: تکفیری‌ها که از سوی آمریکا و کشورهای مرتجع منطقه به رهبری عربستان پشتیبانی می‌شوند هیچ گونه اختلافی را برنمی‌تابند و سیاست کشتار و حذف کردن نظرات مخالف را در پیش گرفته است، به طور حتم آزادی بیان در خطر است زیرا هنوز از تکفیر رهایی نیافته‌ایم، آمریکا و اسرائیل جریان‌های  تکفیری را برای از بین بردن منطقه به وجود آورده‌اند و امکانات و پول‌های عربستان و قطر و ترکیه را در راستای به وجود آوردن آنان به کار بسته‌اند.

وی در پایان گفت: امروز تروریست‌ها و تکفیری‌ها در اردن به سادگی جولان می‌دهند زیرا دولت اردن این کشور را تبدیل به پایگاه مهم تکفیری‌ها برای حمله به سوریه کرده است. اردن با همکاری رژیم صهیونیستی تروریست‌ها را به بلندی‌های جولان رساندند و آنان را در خاک اردن آموزش دادند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال150 روز قبل