ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

المپیک ۲۰۱۶ ــ ریو

۲۵ مرداد ۱۳۹۵ – ۲۰:۲۷

مسابقات تنیس - المپیک ریو 2016

با وجود هشدارهای لازم مبنی بر امنیت ورزشکاران در ریو ۴ شناگر آمریکایی توسط پلیس‌های تقلبی ربوده شدند و ۱۵۰۰ پلیس آمریکایی هم نتوانستند مانع این اقدام شوند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به ریو، در این حادثه آدم‌ربایی گونار بنتس، جک کانگر و جیمی فایگن با دخالت پلیس برزیل از دست آدم‌رباها نجات پیدا کرده اما به‌خاطر شوک روحی و البته چند زخم سطحی به بیمارستان منتقل شده‌اند. گزارش پلیس ریو نیز حاکی از اتمام عملیات نجات است و لاکتی نیز در جای امنی به سر می‌برد و به‌زودی به هتل محل اقامتش منتقل خواهد شد.

گفته می شود این شناگران با تاکسی در حال بازگشت به دهکده المپیک بوده‌اند که توسط عده‌ای از اشرار جنوب ریو با سلاح گرم و سرد به آنها حمله شده است. هر‌چند بنا بر دلایلی نامعلوم این گزارش را البته پلیس ریو قبول ندارد و مدعی است دو نفر این آدم‌ربایی را به‌صورت غیرحرفه‌ای انجام داده‌اند که با دخالت پلیس به‌سرعت مهار شده است، این ۴ شناگر فعلاً به‌دستور مقامات امنیتی و سرپرست کاروان آمریکا حق مصاحبه ندارند.

این اتفاق در حالی افتاده است که بیش از ۱۵۰۰ نیروی امنیتی فوق‌پیشرفته و حرفه‌ای آمریکا به‌صورت نامحسوس مراقب ورزشکاران آمریکایی هستند.

از طرفی در گزارشی از نیویورک تایمز آمده است که افراد خاطی و آدم‌رباها با لباس پلیس اقدام به این کار کرده و در ابتدا فقط کیف پول و تجهیزات ورزشی آنها را طلب کرده‌اند اما وقتی با مقاومت شناگران آمریکایی مواجه شده‌اند تصمیم به آدم‌ربایی گرفته‌اند. این اتفاق که بازتاب گسترده‌ای در رسانه داشته است به‌خصوص توسط کمیته المپیک آمریکا نیز تأیید و اعتراض آنها را در عدم تأمین امنیت بازی‌های المپیک در پی داشته است.

مسئولان امنیتی کاروان اعزامی ایران به بازی‌های المپیک ریو چه قبل از اعزام ورزشکاران به ریو با تشکیل جلسات متعدد و چه در طول برگزاری بازی‌ها با انتشار اطلاعیه‌های خبری هشدارهای لازم را به تمامی اعضای کاروان داده و جهت عدم به وجود آمدن مشکلات این‌چنینی تمهیدات لازم را ارائه کرده‌اند.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال188 روز قبل