ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: از مهم‌ترین اهداف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایجاد گفتمان مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان در سطح جامعه است تا با فرهنگ‌سازی مناسب در این حوزه، اقتصاد جامعه را به سمت اقتصاد دانش‌بنیان سوق دهد.

وی با بیان اینکه اعتیاد به پول نفت، افراد را از خلاقیت و ریسک‌پذیری در فعالیت‌ها دور می‌کند، اظهار داشت: باید تلاش کنیم از اقتصاد نفتی فاصله بگیریم چرا که در این اقتصاد صرفاً نفت را استخراج می‌کنیم و می‌فروشیم و از درآمد آن اقتصاد جامعه را پیش می‌بریم، در حالی که با این کار قابلیت‌های خودمان را از بین می‌بریم و به اعتماد به نفس فرزندانمان لطمه می‌زنیم.

ستاری ادامه داد: اقتصاد نفتی فرهنگ پول مفت را به جامعه تحمیل کرده است که نتایج خوبی در پی ندارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: بسیاری از شرکت‌های بزرگ در دنیا از فضایی کوچک شروع کردند و با تأکید بر اقتصاد دانش‌بنیان رشد یافتند، تلاش ما این است که توجه به اقتصاد دانش‌بنیان را در جامعه فرهنگ‌سازی کنیم تا مردم پی ببرند اقتصاد کنونی در دنیا مبتنی بر طرح و ایده‌های نوین است که اقتصاد گذشته را متحول ساخته است.

وی افزود: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور فعال‌ هستند که بر اساس آمار سال ۹۳ این شرکت‌ها ۱۱ هزار میلیارد فروش داشته‌اند.

ستاری با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در توجه به اقتصاد دانش بنیان گفت: در اکثر دانشگاه‌های مطرح جهان، فرد از زمانی که وارد دانشگاه می‌شود به فکر دادن ایده است و دانشگاه نوعی فضای کارآفرینی را برای او پدید می‌آورد که متأسفانه در دانشگاه‌های ما توجهی به این اصل مهم نمی‌شود.

انتهای پیام/

http://fna.ir/OEMIFB

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,