ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

امام حسین(ع) حقیقت همیشه زنده تاریخ است

۲۰ مهر ۱۳۹۵ – ۰۵:۴۶

مولوی صالحی

مدیر حوزه علمیه مظهر التوحید اهل‌سنت تایباد گفت: امام حسین(ع) حقیقت همیشه زنده تاریخ است.

مولوی عبدالباری صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تایباد اظهار داشت: همه اهل‌سنت بدون استثناء به اهل بیت(ع) پیامبر(ص) احترام می‌گذارند و به آن‌ها محبت دارند و واقعه عاشورا را یک واقعه دردناک و حادثه‌ای ناگوار دانسته و از این حادثه غمگین و ناراحت هستند و مسببین این حادثه عظیم را نکوهش کرده و مورد سرزنش قرار می‌دهند.

وی بیان داشت: اهل سنت در نمازهای یومیه خود در تشهد بر پیامبر(ص) و اهل بیتش درود می‌فرستند و استثنائی وجود ندارد و در روز عاشورا ظلمی که بر خاندان پیامبر (ص) صورت گرفت در نهایت سنگدلی بوده و از خداوند متعال می‌خواهم که عاملان، مجریان، دستوردهندگان و هرکس در این حادثه دخالت داشته را همانطور که در دنیا خوار کرده در آخرت نیز خوار و زبون بگرداند.

مدیر حوزه علمیه مظهر التوحید اهل‌سنت تایباد افزود: باید به  سیره و روش اهل بیت(ع) عمل کرده و آن‌ها را در زندگی پیاده کنیم و همین بس که اهل‌سنت به‌خاطر محبتی که به اهل بیت(ع) پیامبر(ص) دارند، نام حسن، حسین، فاطمه را روی فرزندان خود می‌گذارند و این از افتخارات ما اهل‌سنت است، شجاعت و شهامت امام حسین (ع) هدیه‌ای بود که رسول الله (ص) به ایشان داده بود.

وی افزود: براساس اعتقاد اهل‌سنت, پیامبر و اهل‌بیت(ع) پاکش در قیامت شفیع ما هستند؛ اگر کسی به اهل بیت(ع) پیامبر(ص) بغض داشته باشد مرتکب  یک گناه بزرگ و نابخشودنی شده است.

مولوی صالحی گفت: از دیدگاه ما اهل‌سنت، امام حسین (ع) یک حقیقت همیشه زنده تاریخ است، زیرا ایشان از اهل بیت پیامبر (ص)، از صحابی آن بزرگوار به‌حساب می‌آیند و تا آخرین لحظات حیات پیامبر(ص) با ایشان بودند، مصاحب و همراه آن حضرت بوده و رسول الله (ص) از ایشان رضایت کامل داشته‌اند اگر چه ایشان در سنین کودکی بودند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال132 روز قبل