ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

امام حسین(ع) چشم و چراغ اهل‌سنت است

۲۰ مهر ۱۳۹۵ – ۰۶:۰۷

مولوی توکلی

امام‌جمعه اهل‌سنت تایباد گفت: اهل‌سنت به امام حسین(ع) ارادت ویژه‌ای دارند و ایشان چشم و چراغ اهل‌سنت هستند.

مولوی غلام نبی توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تایباد اظهار داشت: امام حسین(ع) بعد از امام علی(ع) چشم و چراغ اهل سنت هستند و اهل سنت به امام حسین (ع) ارادت ویژه‌ای دارند. همه نمازگزاران اهل سنت در نمازهای واجب روزانه خود حتماً به پیامبر(ص) و اهل‌بیت پیامبر(ص) سلام و درود می‌فرستند.

وی درباره عمق محبت به امام حسین (ع)گفت: امام حسین (ع) با قیام خود در مقابل طاغوت با امر به‌ معروف و نهی از منکر به مسلمانان جهان درس استقامت در مقابل سختی‌ها و ناملایمات و زورگویی‌ می‌دهد که نباید در مقابل ظلم و استکبار تسلیم شد.

امام جمعه اهل سنت تایباد گفت: شکی نیست که اهل بیت پیامبر (ص) به‌ویژه امام حسین (ع) از جایگاه رفیعی در بین همه مردم دنیا به‌ویژه اهل سنت برخوردارند چراکه با قیام خود علیه ظلم درس بزرگی را به همگان دادند.

وی با اشاره به اینکه حرکت امام حسین (ع) حاوی درس‌ها، عبرت‌ها و اهداف دینی متعددی بود افزود: هدف امام حسین(ع) از قیام عاشورا زنده نگه داشتن نام اسلام بود و اینکه نگذارند اسلام به دست نااهلان بیفتد. مردم اهل سنت ماه محرم الحرام را بسیار محترم می‌شمارند و و رفتار و سیره امام حسین (ع)، الگوی مردم اهل‌سنت است.

انتهای پیام/
 

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال133 روز قبل