ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۹ مرداد ۱۳۹۵ – ۲۳:۰۶

تسلیحات آمریکایی

وزارت خارجه آمریکا با فروش ۱.۱۵ میلیارد دلار تانک و سایر تجهیزات نظامی به عربستان سعودی موافقت کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پنتاگون روز سه‌شنبه اعلام کرد: وزارت خارجه آمریکا با فروش ۱۳۰ فروند تانک جنگی آبرام، ۲۰ فروند خودروی زرهی و سایر تجهیزات نظامی به عربستان سعودی موافقت کرده است. ارزش کل این تسلیحات نظامی به بیش از ۱٫۱۵ میلیارد دلار می‌رسد.

فروش تسلیحات نظامی آمریکا به عربستان سعودی در شرایطی است که رژیم آل سعود در حال تجاوز به خاک یمن است. ائتلاف به‌رهبری عربستان سعودی حملات هوایی به مناطق مختلف یمن را ادامه می‌دهد و کشتار غیرنظامیان در این حملات با انتقاد شدید گروه‌های حقوق بشری روبه‌رو شده است.

آژانس همکاری امنیت دفاعی آمریکا که بر فروش تسلیحات به کشورهای خارجی نظارت می‌کند، اعلام کرده است که ارتقای امنیت شرکای منطقه‌ای، سهم مهمی در امنیت ملی آمریکا دارد.

این آژانس در ادامه افزود: فروش این تسلیحات موجب افزایش قدرت نیروی زمینی عربستان سعودی خواهد شد و نشانگر تعهد آمریکا به امنیت عربستان و مدرنیزه کردن نیروی زرهی این کشور بوده است.

نمایندگان آمریکایی ۳۰ روز فرصت دارند تا مانع از نهایی شدن این قرارداد شوند. عربستان و متحدان منطقه‌ای آن از مارس ۲۰۱۵ میلادی در یمن دخالت نظامی کرده‌اند. امروز سه‌شنبه ائتلاف به‌رهبری عربستان برای نخستین بار در ۵ ماه گذشته، حملات هوایی را به شهر صنعا انجام داده است.

در این حملات حداقل ۹ غیرنظامی کشته شده‌اند.

انتهای پیام/*
 

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال165 روز قبل