ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، علی لاریجانی عصر امروز در دیدار با جمعی از مردم منطقه نیروگاه قم ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت فکری نخبگان در کشور را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: باید ارتباط بین نخبگان ملی و استانی در قالب ساز و کار مناسبی دنبال شود.

وی به وضعیت منطقه نیروگاه اشاره کرد و افزود: در منطقه نیروگاه باید امکانات در عرصه‌های درمانی، فرهنگی، ورزشی و… توسعه یابد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ضروری است برای توسعه منطقه نیروگاه یک اتاق فکر تشکیل شود، بیان کرد:‌ پس از مشخص شدن مسائل و مشکلات می‌توان آنها را در سطح ملی و استانی پیگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه در استان قم از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی استفاده نمی‌شود، افزود: در صورت بهره‌گیری از ظرفیت مردم می‌توانیم شاهد توسعه اقتصادی باشیم.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی عربستان سعودی علیه نظام اسلامی ایران تصریح کرد:‌ دشمنی‌های سعودی‌ها و اقدامات آنها نسبت به ایران قطعا به ضرر اسلام بوده است.

وی با اشاره به اینکه منطقه در حال حاضر گرفتار وضعیت بحرانی شده است، خاطرنشان کرد: بعد از جنگ جهانی دوم تا کنون منطقه ما دارای چنین شرایطی نبوده است و همه کشورها به جز ایران اسلامی گرفتار مبارزه با تروریسم هستند که این مسأله امری نگران کننده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تروریست ایستایی ندارد و می‌تواند تهدیدی برای نقاط مختلف باشد، اضافه کرد: ایران اسلامی در شرایط کنونی از اقتدار و هوشیاری قابل توجهی در عرصه امنیت برخوردار است و احساس مسؤولیت ایران در خصوص مبارزه با تروریسم امری شایسته است.

وی با بیان اینکه باید از حوزه امنیتی و دفاعی کشور دفاع کرد، افزود: اگر به دنبال توسعه اقتصادی هستیم باید حمایت و تقویت بخش دفاعی و امنیتی را مدنظر قرار دهیم.

لاریجانی با اشاره به اظهارات دبیرکل سازمان ملل در خصوص اقدامات موشکی ایران گفت: این اظهارات نسنجیده و نادرست بود چرا که ما باید برای دفاع از خودمان آمادگی داشته باشیم و تقویت مسائل دفاعی امری ضروری است.

وی با بیان اینکه برخی از کشورها ایران را به حمایت از تروریسم متهم می‌کردند، تصریح کرد: در شرایط کنونی به وضوح مشخص شده است که چه کسانی حامی تروریسم هستند و البته نتایج آن را در آینده خواهند دید. همچنین مشخص شده است که چه کشورهایی به وسیله پول برای خود اقتدار ایجاد کرده‌اند در حالی که طبق اذعان مقامات و کارشناسان بسیاری از کشورها ایران اسلامی کشوری مقتدر، متمدن و اصیل است.

رئیس مجلس شورای اسلامی به حمایت ایران اسلامی از گروه‌های مقاومت به ویژه حزب‌الله اشاره کرد و ادامه داد: برای حمایت از حزب‌الله استدلال داریم و این حمایت را پنهان نمی‌کنیم در حالی که برخی از کشورها از گروه‌های تروریستی همچون جبهه النصره حمایت کرده و این مسئله را پنهان می‌کنند.

انتهای پیام/۲۲۵۸/ج۴۰/

http://fna.ir/473UTP

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,