ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود – سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: بعد از گل خوردن دچار دستپاچگی شدیم.

به گزارش وبسایت نود، علیرضا منصوریان پس از تساوی یک بر یک مقابل ماشین‌سازی در نشست خبری گفت: بازی خوبی بود خیلی خوب شروع کردیم ۲۰ دقیقه قبل از گل و بعد از آنکه گل خوردیم دچار دست‌پاچگی شدیم.

منصوریان ادامه داد: از نظر فنی کاملا راضی هستم. تیم من در خلق موقعیت بسیار خوب عمل کرد اما در گلزنی بدشانس بودیم نمیدانم موقعیت حرام می‌کردیم یا بدشانس در موقعیت بودیم. بدشانس در گلزنی و خلق موقعیت در فوتبال سخت است و ما در خلق موقعیت خیلی خوب بودیم.

وی ادامه داد: از خط دفاع تیمم خیلی راضی هستم. ما در چند دقیقه آخر هم می‌ توانستیم به گل برسیم اما در گل کردن موقعیت‌ها بدشانس هستیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه شاهد دو نیمه متفاوت از استقلال بودیم که نیمه اول خیلی خوب بود اما در نیمه دوم بد بازی کرد، و حتی هواداران نسبت به تعویض بختیار رحمانی و فرشید اسماعیلی معترض بودند، گفت: من از هواداران بحث بختیار رحمانی را نشنیدم آنها اسمی از او نبردند بلکه صحبت فرشید اسماعیلی شد که من از هواداران می‌خواهم در تیم شرایط منفی ایجاد نکنند. تیم ما را مثل گذشته حمایت کنند. وقتی بازیکن به مربی‌اش می‌گوید خسته شدم و نمی‌ توانم بازی کنم مجبورم او را تعویض کنم.نمی‌ توانم دور ورزشگاه بدوم و داد بزنم که بازیکن من خسته شده است. از هواداران می‌خواهم حمایت بیشتری از تیم ما بکنند. فرشید اسماعیلی بالای ۱۰ کیلومتر در زمین دوید در مورد بختیار رحمانی هم چیزی نشنیدیم. او نیازمند فضا است تا با بازیکنان تیم ما همسو شود. بختیار رحمانی در ۲۲ سالگی کاپیتان فولاد بوده و قهرمان شده است.

منصوریان در مورد اینکه در فوتبال گل نزنی گل می‌خوری گفت: من در داخل رختکن همین صحبت را مطرح کردم در فوتبال اصل بر گلزنی است. و وقتی گل نمی‌زنی تحت فشار قرار می‌گیری. امروز مجید حسینی یک دفاع جوان بود که خیلی خوب کار کرد. او یک دفاع خوب برای آینده تیم ملی است. شاید بازیکنانی که به استقلال آمده‌اند در تیم‌های خودشان ستاره بودند اما تیم‌های نفت و ذوب‌آهن که هوادار کمتری دارند با تیم‌های مثلی استقلال پرطرفدار است قابل مقایسه نیست. آنها تحت فشار قرار می‌گیرند ما بدشانس بودیم. به طور مثال می‌گویم کاوه رضایی از نخبگان فوتبال ایران است و رضایی آینده خوبی در فوتبال ایران خواهد داشت اما او و فرشید اسماعیلی در گلزنی بدشانس بودند. حریف فقط ۲-۳ توپ روی دروازه ما آورد که یکی از آنها گل شد. از نظر تاکتیکی از تیم راضی هستم اصل بر حفظ نتیجه است من باید این مسئله را به تیم اضافه کنم. حتی این مسئله حفظ نتیجه از حاشیه که ممکن است به وجود بیاید مهم‌تر است.

وی در مورد اینکه از فرشید باقری و امید ابراهیمی رضایت دارد، گفت:بله از آنها راضی هستم ابراهیمی یکی از بهترین هافبک‌های ایران است او چند وقت پیش جایزه بهترین هافبک ایران را گرفت اما فرشید یک کوچولو به زمان نیاز دارد تا با استقلال هماهنگ‌تر شود.در تیم‌های بزرگ وقتی موقعیت از دست می‌دهی و سپس گل می‌خوری انرژی منفی می‌گیری و حریف انرژی مثبت کاذب می‌گیرد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه  پادوانی را به استقلال آورده و از عملکرد حسینی هم راضی بوده و اینکه مگویان در دفاع چپ خوب کار نکرده‌ گفت: این تشخیص کادر فنی بود که مگویان بازی کند ساختار دفاعی تیم ما هم موفق بود اما یک توپ روی دروازه آمد و گل شد. پادوانی به تیم دیر اضافه شد و به زمان نیاز دارد تا با بازیکنان ما هماهنگ باشد. ما ساختار خوبی در دفاع داشتیم اما روی یک اتفاق گل خوردیم. باید ساختارمان را در دفاع چپ محکم کنیم. ما در دفاع امروز خوب عمل کردیم اگر ضربه علی قربانی گل می‌شد شاید آن یک اشتباه دفاع ما هم به چشم نمی‌آمد.

منصوریان در مورد دربی گفت: برای دربی کاملا آماده هستیم و آن چیزی که به آن نیاز داریم محکم کردن ساختار روحی روانی تیم است. به بازیکنانم آموزش می‌دهم که چه بازی مهمی در پیش داریم. حریف قابل احترامی داریم. مجتبی حقدوست به صورت پلکانی خوب جلو می‌آید او اواخر مسابقه شاید بتواند به ما کمک کند.

وی در مورد اینکه وقتی لب خط می‌ایستی به تیم انرژی منفی می‌دهید و ممکن است بازیکنان تمرکزشان به هم بریزد،‌گفت:‌من این مسئله را قبول ندارم و در ۲ سالی که در نفت بودم و ۴ سال که در تیم امید حضور داشتم از این مسئله تجربه خوبی دارم بازیکن جوان وقتی سرمربی‌اش را می‌بیند انرژی می‌گیرد. باید به بازیکن جوان‌تان انرژی مثبت بدهید.پشت من به شماست و بازیکنان روی من را می‌بینند. از من هیچ انرژی منفی به داخل زمین منتقل نمی‌شود. مجید حسینی بازیکن جوانی است باید بداند که اشتباهش مال من است. من این آزمایش را در سطح جهانی خوب یاد گرفتم. بازیکن جوان باید سرمربی‌اش را ببیند تا انرژی مثبت بگیرد. اگر غیر این بود اکثر مربیان در نیمکت می‌نشستند تا بازیکنان ۹۰ دقیقه بازی کنند و فقط بین دو نیمه می‌رفتند و با بازیکنانش صحبت می‌کنند. مربیان باید بازیکنان را از خواب بیدار کنند. من چیز خاصی به بازیکنان نمی‌گویم.صدای ۵۰ هزار در ورزشگاه پخش می‌شود من فقط بازیکنان را نگاه می‌کنم.

 

۲۰۲۰

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,