ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، سردار علی شادمانی عصر امروز در یادواره شهدای مدافع حرم در همدان اظهار کرد: شهدا کسانی هستند که با مال و جان با خدا معامله می‌کنند که پروردگار متعال نیز بهای این معامله را بهشت قرار داده است.

وی با بیان اینکه خداوند عهدشکن نیست، تصریح کرد: کسانی که در راه خدا جان و مال می‌دهند حتماً بهشت از آنها خواهد بود.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح گفت: خواهری که با حجاب خود در این وانفسای دنیا، مراقب دین خود است، یعنی احکام الهی را پاسداری می‌کند.

وی بانوان باحجاب را مجاهدان در راه خدا دانست که مصداق امر به معروف و نهی از منکر هستند و گفت: رتبه مقام، جایگاه و شان شهدا را خداوند متعال بارها در قرآن معرفی کرده است.

سردار شادمانی با بیان اینکه شهادت سعادتی همیشگی و چراغ هدایت ملت‌هاست؛ اظهار کرد: کسی که مقام و درجه شهید را کسب کرده افتخارش جاودانه است.

وی با اشاره به اینکه شهید مصداق آزادی روح از قفس است، افزود: روح شهید از زندان مادی و دنیایی جدا می‌شود و به اوج اعلی پر می‌کشد تا به خدا برسد.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه خون شهید برنده‌تر از شمشیر و عامل پیروزی است، بیان کرد: شهادت میراثی گرانبها از اولیا و انبیا است؛ افتخار می‌کنیم ملت ایران در پرتو قرآن و فرهنگ عاشورا، با پیروزی انقلاب اسلامی توجه به اصل شهادت را در کارنامه خود داریم.

وی با بیان اینکه هدف برپا دارندگان مراسم این است که راه شهدا را بشناساند، افزود: شهدا درس خود را از قرآن و مکتب امام حسین(ع) گرفته‌اند.

سردار شادمانی در ادامه با تأکید بر لزوم دشمن‎شناسی افزود: ملت ایران اگر می‌خواهد این انقلاب را به سرمنزل مقصود برساند، نباید از توطئه‎های دشمن یک لحظه غفلت کند.

وی با بیان اینکه یک‌هزار و ۵۰۰ آیه قرآن بر دشمن‌شناسی تاکید دارد، افزود: راه‎های مقابله با دشمن را نیز باید شناخت.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح تقدیم این همه شهید در نظام مقدس جمهوری اسلامی را باعث ماندگاری و قدرت آن دانست و گفت: قرآن دشمن را به چهار دسته تقسیم کرده است، دسته اول شیطان و گروه شیطان، دسته دوم کفار، سوم گروه یهود و چهارم منافقین هستند.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه منافق به معنی کفر پنهان است، افزود: امروز نظام جمهوری اسلامی به خاطر عظمتی که دارد این چهار دشمن در کمین آن نشسته‌اند.

وی با بیان اینکه امروز بخشی از جوانان آلت دست شیطان قرار گرفته‌اند و شیاطین موفق شده‌اند این افراد را گمراه کنند، اضافه کرد: زنان محجبه و مومن رسالت امر به معروف و نهی از منکر را به عهده دارند و باید این رسالت را به عهده بگیرید.

سردار شادمانی با تاکید بر اینکه شیاطین جمع شده‌اند فرهنگ انقلابی را از بین ببرند، خطاب به جمع ادامه داد: اگر شهید را دوست دارید، قرآن و نماز می‌خوانید و به آل‌الله اعتقاد دارید گوش به کلام رهبری داشته باشید چراکه همه راهنمایی‌ها را به موقع و با صلابت برای هدایت مردم به عمل می‌آورد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری دائم به مردم و مسؤولان تاکید می‎کنند که آمریکا دشمن ماست افزود: آمریکا منافعی در منطقه دارد که جمهوری اسلامی آن منافع نامشروع را به هم زده است.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه آمریکا و هر کشور دیگر منابع حیاتی برای خود تعریف می‌کند که اگر انها به خاطر بیفتد آن کشور به خطر افتاده است، افزود: آمریکا به خاطر نفت، منطقه را یکی از منافع می‌داند و حاضر است برای آن منافع هزینه‎های زیادی بدهد در حالی که ایران در خلیج فارس ساحل طولانی و دو نیروی دریایی قدرتمند دارد.

وی با بیان اینکه اگر تنگه هرمز بسته شود یعنی منافع حیاتی آمریکا به خاطر افتاده است ادامه داد: منافع حیاتی آمریکا زیر چکمه‎های سربازان و نیروی دریایی و زیر مشت ملت ایران است.

سردار شادمانی با بیان اینکه منافع مادی آمریکا در خلیج فارس در معرض تهدید است افزود: آمریکا با تمام وجود از رژیم صهیونسیتی حمایت می‎کند رژیمی که هیچ وقت آن را تایید نمی‌کنیم و اجازه قدرت‎یابی نمی‎دهیم چراکه آدم‌کش قسی‌القلب و ظالم است.

وی با بیان اینکه در برابر مواجهه با حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی ما نیز تکالیفی داریم بیان کرد: در این جبهه مقاومت را داریم که امروز فرزندان رشید انقلاب برای رفتن به آن جبهه داوطلب می‎شوند.

 معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح حضور در این جبهه را برای مقابله با کفر جهانی دانست و با اشاره به اینکه آمریکا مظهر کفر است، اضافه کرد: این کشور برای حفظ منافع خود در تلاش است از رژیم‌های وابسته فاسد خودفروخته مانند عربستان بهره بگیرد.

وی انقلاب اسلامی را از جنس عاشورا و سرچشمه جهاد و استکبارستیزی دانست و افزود: در این جبهه نیز انقلاب اسلامی در حال جنگ و هزینه دادن است.

سردار شادمانی با اشاره به اینکه درجه مجاهد بسیار عظیم است ادامه داد: مجاهدت به معنی تحمل سختی است و تمام سختی‌هایی که برای ائمه پیش آمده بود برای امام حسین(ع) به یکباره پیش آمده بود.

وی افزود: شهید داده‌ها و کسانی که معیشت شما در سختی می‎گذرد و کفر نمی‎گویید و تحمل می‎کنید؛ داغ فرزند و همسر بر دل دارید؛ شکیبایی نعمت عظیمی است که خداوند به شما داده است.

معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه ما وارث مکتب عاشورا هستیم افزود: سرمایه‌هایی از جمله قرآن، عترت، پیامبر(ص)، شهدا، انقلاب اسلامی، امام راحل و مقام معظم داریم که در روز قیامت با این سرمایه‌ها مواخذه خواهیم شد.

وی با بیان اینکه حضرت زینب کبری(س) خود صاحب یک مکتب است و زنان ما باید با مراجعه به این مکتب زیرساخت‌های فرهنگی را برای اسلامی نگهداشتن جامعه مورد توجه قرار دهند، افزود: امروز روز ایستادن است بنابراین باید بیشتر از قبل در برابر  توطئه‌های دشمنان ایستادگی کرد.

در پایان این مراسم از مادران و خانواده‌های شهدای مدافع حرم و شهدای دفاع مقدس قدردانی شد.

انتهای پیام/۸۹۰۲۴/ب۴۰/

http://fna.ir/ZHU2QG

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,