ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مناظر شگفت‌انگیز جزیره ابوموسی به گزارش «تابناک باتو»؛ افسون جزیره ابوموسی اولین چیزی است که هر گردشگر را به سمت خود می کشاند. در این جزیره، مهمانسراهای متعددی وجود دارد که پذیرای مهمانان نهادهای دولتی است. تنها سالن پذیرایی جزیره ، رستوران کوچکی با ظرفیت حدود سی نفره است که اکنون به اهالی جزیره خدمات می دهد.
پلاژ و پارک بازی کودکان از دیگر فضاهای تفریحی این جزیره است. تنها خط پروازی جزیره نیز از بندرعباس توسط هواپیمایی کیش ایر با ظرفیت صد نفر دایر است اما برای گذر از راه دریا باید بندر لنگه را تا جزیره با کشتی های تندرو چند ساعتی پیمود.
 ساحل سفید رنگ و آبی و پرنده های مهاجر جزیره شاید به گفته کسانی که به دنبال آرامش اند جای مناسبی باشد اما افسون جزیره تنها سکوت و آرامش آن نیست بلکه گونه هایی از حیات وحش نیز جزو جاذبه‌های این جزیره محسوب می شوند. بر اساس یافته های اداره محیط زیست استان هرمزگان سواحل ماسه ای این جزیره محل تخم گذاری لاک پشتان دریایی است.
در بخش دیگری از جزیره نیز صخره ای وجود دارد که پرستوهای دریایی پشت تیره و گونه سفید بر روی آن تخمگذاری می کنند. در تنب بزرگ خارپشت بیابانی وجود دارد و در تنب کوچک گزارش هایی از تخمگذاری پرنده نوک سرخ دریایی حدود هشتاد سال رسیده است.
شفافیت آب خلیج فارس در ساحل ابوموسی هم به حدی است که ماهی های آکواریومی و مرجان های آن نیز از کنار ساحل و موج شکن ها به طور واضح دیده می شوند و این خود جاذبه دیگر جزیره به شمار می آید. جزیره، پستاندارانی از جمله خرگوش، خدنگ بزرگ و پرنده های مهاجر زیادی دارد.
در ادامه عکس هایی از این جزیره زیبا را می بینید.
 
تهیه و تنظیم: «تابناک باتو»
منابع: تسنیم، مهر، عصرامروز، عصرایران

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,