ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز:

۰۸ شهریور ۱۳۹۵ – ۲۱:۴۱

بنامولایی بازرگانی البرز

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز گفت: قرار بود مواد اولیه به صورت ترانزیت وارد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شود و ارزش افزوده ایجاد کند که متاسفانه در حال حاضر به محلی برای ورود اتومبیل، لوازم خانگی و محصولات صنایع غذایی تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج،  رحیم بنامولایی در نشست وزیر صنعت با فعالان اقتصادی مرتبط با تولید در استان البرز که امشب با حضور استاندار و مدیران‌کل البرز در استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت: جمع‌آوری کالا از مغازه‌ها عادلانه نیست و مبادی ورودی کشور باید برای حمایت از اصناف کنترل شود.

وی با بیان اینکه باید دقت بیشتری از  هدف ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در کشور شود، افزود: قرار بود مواد اولیه  به صورت ترانزیت وارد این مناطق شود و ارزش افزوده ایجاد کند که متاسفانه در حال حاضر به محلی برای ورود  اتومبیل، لوازم خانگی و محصولات صنایع غذایی تبدیل شده است.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه تجدید نظر در مورد مناطق آزاد مورد انتظار است، بیان کرد: یکی از موارد اقتصاد مقاومتی استفاده بهینه از ظرفیت‌های داخلی است و اگر قرار است که صادرات محور باشیم باید  عارضه‌یابی کرده و کارخانه‌های موجود را به ظرفیت تولیدی صددرصد برسانیم.

بنامولایی با بیان اینکه باید از صدور موافقت اصولی و پروانه تولید برای صنایع اشباع جلوگیری شود، اظهار داشت: با توجه به ۶/۵ میلیون بیکار پیشنهاد تولید بدون کارخانه ارایه و مدیریت برند که منتج به استفاده از ظرفیت کارخانه ها  و شیفت کاری می شود.

رییس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به شیوع فروشگاه‌های پوشاک ترکیه‌ای در ایران و استان البرز گفت: این برندها توازن بازار را بهم ریخته و سبب تعطیلی تمامی کارگاه‌های زیر ده نفر شده و این کارگاه‌ها کاملا ورشکست شده‌اند.

بنامولایی با بیان اینکه  قرار بود شرکت‌های خارجی در ایران سرمایه‌گذاری و با کارخانجات ما مشارکت  کنند، گفت:  متاسفانه در حال حاضر کلیه محصولات به صورت ساخته شده وارد کشور می‌شود و سبب اختلال در بازار و ایجاد بیکاری شده است.

وی با تشکر از مشوقات صادراتی دولت افزود: ظرفیت‌های مناسبی برای صادرات در استان البرز با توجه به وجود فرودگاه پیام وجود دارد.

رئیس اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه نمایشگاه بین‌المللی استان نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است، گفت: مشکلات کمبود آب، روشنایی معابر با توجه به وجود شهرک‌های صنعتی در استان البرز و کمبود فضای سبز نیازمند بازنگری است که بودجه‌ای باید برای این مورد در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال178 روز قبل