ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۷ دلیل برتری گوشی نوت ۷ سامسونگ نسبت به گوشی پیکسل گوگل

گوشی موبایل گوگل پیکسل عرضه شد اما با قیمتی بالا و امکاناتی متوسط! قصد داریم به بررسی گوشی نوت ۷ و گوگل پیکسل بپردازیم.

مدل ۱۲۸ گیگی پیکسل ایکس ال بسیار گران تر از نوت ۷ سامسونگ قیمت گذاری شده است اما به عقیده بسیاری نوت ۷ همچنان جزو بهترین فبلت انترپرایز اندرویدی است که یک سر و گردن بالاتر از محصول گوگل قرار می گیرد.

اگر معضل آتش گرفتن نوت ۷ را حل شده فرض کنیم، به ۷ دلیل زیر می توان گفت محصول کره ای بهتر از محصول تایوانی (پیکسل ساخت اچ تی سی برای گوگل است) است:

۱ – ضد آب بودن که روی گلکسی اس ۷، برخی گوشی های موتورولا و آیفون ۷ پلاس می بینیم ویژگی این روزهای برندهای معتبر شده و خرید گوشی بدون این ویژگی معنا ندارد و این دقیقاً چیزی است که پیکسل و پیکسل ایکس ال ندارد. (البته گفته شده که استاندارد IP53 دارد که ضد غبار و ضد قطره است درحالی که آیفون و نوت ۷ از استاندارد IP67 برخوردارند)

۲- قلم دیجیتال S Pen که سامسونگ کارآیی آن را در نوت ۷ افزایش داد تا با دست نویس کردن متون کارهایی مانند ترجمه توسط کاربر راحت شود. اما چنین چیزی در پیکسل وجود ندارد.

۳- اسلات برای افزودن حافظه جانبی در پیکسل تعریف نشده و نهایت حافظه ای که می توان بهره برد ۱۲۸ گیگ است اما روی نوت ۷ می توانید حافظه جانبی نیز داشته باشید.

۴- اسکنر iris که برای کاربران بیزینس امنیت را بالاتر می برد و در نوت ۷ دیده می شود ولی پیکسل از آن بی بهره است.

گوشی موبایل

مزیت های نوت ۷ سامسونگ به گوگل پیکسل

۵- فولدر امن که می توان اسناد، تصاویر محرمانه را در آن ذخیره کرد که در نوت ۷ دیده می شود ولی گوشی پیکسل ندارد.
۶- برای کاربر بیزینس و انترپرایز داشتن نمایشگر بزرگتر حُسن محسوب می شود که نوت ۷ با داشتن نمایشگر ۵٫۷ اینچی به آن افتخار می کند و کاربران هنگام کار با اسناد و اسپریت شیت ها می توانند روی نوت ۷ بهتر کار کنند تا پیکسل ایکس ال ۵٫۵ اینچی!
۷- هر دو گوشی از فناوری android pay بهره می برند اما کاربران سامسونگ علاوه بر آن از Samsung pay نیز بهره می برند که درمجموع می توانند در نقاط بیشتری از پرداخت های الکترونیکی استفاده کنند.
درمجموع کاربران باید برای پیکسل ایکس ال ۹۰۰ دلار کنار بگذارند.

مقایسه گوشی نوت ۷ سامسونگ با پیکسل گوگل

منبع : namnak.com

مجله