ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

فواد ایزدی کارشناس مسائل بین الملل در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با بیان اینکه مقابله به مثل با نقض عهد آمریکایی‌ها در قبال برجام هم قانون است و هم درنامه رهبری به رئیس جمهور قید شده است، اظهار داشت: اگر طرف مقابل برجام را نقض کرد طبق قانون ایران باید اجرای برجام را متوقف کند.

وی با طرح این سوال که باید دید آیا برجام نقض شده است یا خیر؟ تصریح کرد: جواب این است که به صورت متعدد شاهد نقض برجام بوده‌ایم و برای مثال قانون لغو ویزا، عدم نقل و انتقال پول و ارتباطات بانکی نقض برجام است و باید طبق قانون کشور، در این زمینه اقدام شود.

ایزدی با بیان اینکه بعضی ها در وزارت خارجه برخی نقض‌های برجام را توجیه می‌کنند گفت: این توجیه به شدت به امنیت کشور ضربه می‌زند و قبل از هر کاری باید این توجیهات متوقف شود.

وی ادامه داد: روش برخورد با نقض برجام صحیح نبوده و همین مسئله موجب شده که طرف مقابل جرات نقض‌های بیشتری را پیدا کند.

کارشناس مسائل بین‌الملل با تاکید بر اینکه نباید افراد درگیر در مذاکرات امروز در مقام ارزیابی برجام باشند خاطرنشان کرد: همه جای دنیا وقتی کشور درگیر مذاکرات می‌شود سه گروه اتاق فکر، اجرا و ارزیابی در سه مرحله کار را پیش می‌برند و این امر را آمریکایی‌ها رعایت کردند.

وی افزود: خانم وندی شرمن اکنون نه تنها درگیر برجام نیست بلکه وزارت خارجه را نیز ترک کرده و ویلیام برنز نیز اکنون در وزارت خارجه نیست و مقامات دیگری به ارزیابی روند برجام می‌پردازند چیزی که در کشور ما رعایت نشده است.

ایزدی در پایان تاکید کرد: تنها وقتی می‌توان در مورد اقدام متقابل نسبت به نقض برجام تصمیم گیری کرد که قبل از آن این توجیهات صورت گرفته از سوی مقامات وزارت خارجه قطع و به صورت واقع‌بینانه‌ای به نقض عهدهای آمریکایی‌ها در قبال برجام نگاه شود.

انتهای پیام/

http://fna.ir/9K5NHJ

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,