ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

یک رهبر حماس خبر داد

۱۷ مهر ۱۳۹۵ – ۱۹:۱۲

القرعاوی

نماینده حماس در مجلس قانونگذاری فلسطین امروز شنبه تاکید کرد که کشورهای عربی عملا بررسی ها برای تعیین جانشین محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را آغاز کرده اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، فتحی القرعاوی در مصاحبه با پایگاه الرساله گفت: برخی فعالیت های عربی و بین المللی برای یافتن یک شخصیت فلسطینی جهت جانشینی محمود عباس وجود دارد و به نظر می رسد که شخصیت هایی نیز برای عهده داری این منصب در مرحله آینده وجود دارند.

وی افزود: کشورهای عربی در تلاش هستند تا یک شخصیت فلسطینی که قادر به ارائه امتیازات بیشتر به نفع طرف اسرائیلی باشد و از روند عادی سازی روابط با این رژیم در منطقه حمایت کند، پیدا کنند.

القرعاوی اشاره کرد: معیار مشترک کشورهای عربی برای تعیین فردی به عنوان جانشین محمود عباس، این است که آن فرد امتیازات بیشتری به رژیم اشغالگر اعطا کند و برخی شخصیت های فلسطینی که نامزد تصدی منصب ریاست تشکیلات خودگردان هستند به کشورهای عربی وعده داده اند تا با رژیم صهیونیستی همکاری و روابط داشته باشد.

این رهبر حماس همچنین تصریح کرد که تشکیلات خودگردان فلسطین در وضعیت نابسامان سیاسی و اقتصادی بسر می برد و با بحران های شدیدی مواجه است که همین امر جستجو برای یافتن جانشین محمود عباس را ضروری می سازد.

از سوی دیگر عباس زکی عضو کمیته مرکزی جنبش فتح تاکید کرد که در صورت خالی بودن منصب ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین، رئیس مجلس قانونگذاری این منصب را بر عهده خواهد گرفت.

وی در اظهاراتی گفت که اخبار مربوط به انتخاب ناصر القدوه به عنوان جانشین محمود عباس صحت ندارد و این مسئله مطرح نشده و هدف از انتشار چنین اخباری نیز اهانت به شخص محمود عباس است.

بر اساس این گزارش، «عزیز الدویک» نماینده فراکسیون تغییر و اصلاح وابسته به جنبش حماس هم اکنون منصب ریاست مجلس قانونگذاری فلسطین را بر عهده دارد.

پیش از این «ایهود یعاری» خاورشناس اسرائیلی گفته بود که چند کشور عربی و در راس آنها امارات و مصر در راستای تغییر ریاست کنونی تشکیلات خودگردان فلسطین تلاش می کنند.

وی تصریح کرد که دکتر ناصر قدوه خواهرزاده یاسر عرفات رئیس سابق تشکیلات رام الله جانشین محمود عباس خواهد شد.

این خاورشناس به نقل از مقامات بلند پایه تشکیلات رام الله یادآور شد که عباس همچنان بر موضع خود اصرار می ورزد و هرگز از منصب خود کناره گیری نخواهد کرد و وی به خاطر فشارهای گسترده دولت آمریکا در مراسم تدفین شیمون پرز رئیس پیشین اسرائیل شرکت کرد. 

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال140 روز قبل