ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

آخرین نسل این پرچمدار باواریایی که با کد G۱۱ شناخته می شود، برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ و در نمایشگاه خودروی فرانکفورت آلمان در معرض دید عموم قرار گرفت.

نکته ای که در مورد این نسل بسیار جالب به نظر می رسید، به کارگیری یک موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر تویین توربو در کنار سایر موتورهای حجیم بود؛ اتفاقی که در سری ۷ برای اولین بار رخ می داد.

ب ام و در فوریه ۲۰۱۶ اعلام کرد که برای کاهش هر چه بیشتر مصرف سوخت و مباحث زیست محیطی، تکنولوژی های بدست آمده در سری خودروهای i را به سری ۷ هیبریدی انتقال خواهد داد. نتیجه این انتقال تکنولوژی که با کد ۷۴۰e xDrive iPerformance شناخته می شود، در نمایشگاه ژنو امسال رونمایی شد. حال خبر می رسد که نسخه مورد نظر از این ماه در نمایندگی های ب ام و در آمریکا عرضه شده و قابل سفارش خواهد بود.

پیشرانه هیبریدی در نظر گرفته شده برای این سدان فول سایز شامل همان موتور کوچک ۲ لیتری توربو و یک موتور الکتریکی می شود که در همکاری با یکدیگر ۳۲۲ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور را به هر چهار چرخ منتقل می کنند.

موتور الکتریکی به تنهایی قادر به تولید ۱۱۱ اسب بخار قدرت بوده و می تواند تا مسافت ۱۴ مایلی (۲۲.۵ کیلومتری) با حداکثر سرعت ۷۵ مایل در ساعت (۱۲۰ کیلومتر) سری ۷ را جابجا کند.

با این پیشرانه و گیربکس ۸ دنده خودکار سدان لوکس ب ام و شتابی برابر با ۵.۳ ثانیه دارد که با توجه به قوای محرکه و کلاس خودرو رقم مناسبی است.

بدون شک جالب ترین نکته در مورد این نسخه از سری ۷ مصرف سوخت باورنکردنی آنست. بر اساس اطلاعات منتشر شده، سری ۷ نسخه ۷۴۰e xDrive iPerformance با هر گالن سوخت ۶۴ مایل مسافت را طی خواهد کرد.

چنانچه این واحد را تبدیل کنیم با میزان مصرف  ۳.۶ لیتر سوخت در هر ۱۰۰ کیلومتر مواجه می شویم که با توجه به سایز خودرو و استانداردهای امروزی رقمی فوق العاده است.

برای محقق شدن این رکورد، ب ام و همانند خودروهای سری i به استفاده گسترده از فیبر کربن در سری ۷ جدید رو آورده که باعث کاهش وزن به مقدار چشمگیری شده است.

طبق ادعای ب ام و، میزان گازهای خروجی ۷۴۰e xDrive iPerformance در طول حیات خود نسبت به ۷۴۰i بنزینی ۳۰ درصد کمتر خواهد بود. قیمت سری ۷ ۷۴۰e xDrive iPerformance در آمریکا ۸۹۱۰۰ دلار تعیین شده است.

نکته مهمتر آنکه براساس قوانین گمرکی فعلی، امکان واردات این مدل به کشورمان نیز وجود دارد، چرا که با توجه به حجم ۲.۰ لیتری پیشرانه، ۷۴۰e همانند ۷۳۰i مشمول قانون منع واردات خودروهای لوکس (خودروهای مجهز به موتورهای با حجم بیش از ۲.۵ لیتر) نمی شود.

منبع: دیجیاتو

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,