ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

رابط میان مردم و شیخ عیسی قاسم در تحصن الدراز در گفتگو با تسنیم:

۰۴ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۵:۱۸

مجید المشعل

رابط شیخ عیسی قاسم و متحصنین در الدراز تأکید کرد که علی‌رغم شدت گرما و میزان بسیار زیاد رطوبت مردم صحنه تحصن را ترک نمی‌کنند و این یک دستاورد بزرگ است.

"شیخ مجید المشعل" روحانی فعال بحرینی و رابط میان مردم و شیخ عیسی قاسم در تحصن الدراز در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم گفت: مردم مؤمن بحرین از جمله جوانان، زنان و علمای دینی از زمان اعلام سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم تاکنون همچنان به تجمع خود در مقابل منزل وی ادامه داده‌اند، آنان به‌صورت پرشور و با ایمان کامل به ضرورت دفاع از شیخ و اعلام همبستگی با او در الدراز تحصن کرده‌اند زیرا این اقدام را دفاع از دین و عقاید و وجود خود می‌دانند.

وی با اشاره به شرایط بسیار سخت برای ادامه تحصن در مقابل منزل شیخ عیسی قاسم توضیح داد: مردم علی‌رغم محاصره روستای الدراز و عدم امکان ورود و خروج به آن مگر از راه‌های بسیار سخت و پیچیده، با اراده در میدان ایستاده‌اند، طبیعی است که موارد ذکرشده و گرما و رطوبت بسیار شدید هوا برخی اوقات باعث کاهش تعداد حاضران در صحنه تحصن الدراز شود. پایداری برادران ما در الدراز علی‌رغم شدت گرما و رطوبت بسیار بالا یک دستاورد بزرگ است.

بازداشت ۸ نفر از نزدیکان شیخ عیسی قاسم

این روحانی فعال بحرینی از بازداشت ۸ نفر از برادرزادگان شیخ عیسی قاسم خبر داد و در این باره گفت: تعداد بسیار زیادی از جوانان منطقه الدراز به مراکز امنیتی فراخوانده شده‌اند که میان آنها ۸ نفر از برادرزادگان شیخ عیسی قاسم نیز به‌دلیل حضور در تحصن مقابل منزل شیخ و فعالیت در آن بازداشت شده‌اند. آل خلیفه تلاش می‌کنند بیشترین تعداد ممکن از جوانان فعال و علمای دینی را بازداشت کنند تا به این وسیله از قدرت معترضان کاسته و دیگران را به وحشت اندازند اما به‌لطف خدا نمی‌توانند این کار را بکنند زیرا مردم به ضرورت ایستادگی برای دفاع از دین و شخصیت‌های دینی برجسته خود ایمان دارند.

شیخ مجید المشعل در ادامه گفت: نیروهای امنیتی گاهی اوقات به‌بهانه تعقیب برخی از متهمان به محل تحصن مردم در مقابل منزل شیخ عیسی قاسم نزدیک می‌شوند تا به این وسیله وضعیت موجود را بررسی کنند اما تاکنون تلاش مستقیمی برای هدف قرار دادن تجمع مردم صورت نگرفته است.

وی در خصوص تفاوت‌های تحصن مردم در میدان لؤلؤه در آغاز انقلاب و تحصن امروز در برابر منزل شیخ عیسی قاسم گفت: تجمع در میدان لؤلؤه یک تجمع مردمی باز بود که مدت زمانی به طول انجامید و وضعیت خاصی را به کشور تحمیل کرد، در آن زمان آزادی بیشتری وجود داشت و جوانان همچون امروز سرکوب نمی‌شدند، اما هم‌اکنون در الدراز شاهد محاصره شدید سرکوب مردم و بازداشت گسترده جوانان و علمای دینی هستیم. کشور در آستانه از دست دادن تمام جوانان فعال خود است، تمام جوانان تحت نظر هستند و حتی معیشت آنان مورد تهدید است، از این رو وجود مردم در الدراز محدودتر از میدان لؤلؤه است اما نشان دهنده میزان بیشتر پایداری و به چالش کشیدن دولت است.

حضور مردم در الدراز ریشه‌دارترین و فداکارانه‌ترین اقدام انقلابی آنان است

رابط میان مردم و شیخ عیسی قاسم در تحصن الدراز همچنین گفت: میزان فداکاری مردم در الدراز نیز بیشتر است زیرا حاضران خود را برای متحمل شدن تبعات اقدام خود آماده کرده‌اند، حتی اگر تعداد مردم حاضر در صحنه نسبت به ابتدای انقلاب کمتر باشد حضور کنونی آنان ریشه‌دارتر و فداکارانه‌تر است.

شیخ عیسی قاسم در وضعیت خوبی به سر می‌برد

شیخ مجید المشعل به دیدارهای خود با شیخ عیسی قاسم اشاره کرد و در خصوص وضعیت او گفت: دیدارهایی با شیخ عیسی قاسم داشتم و مشاهده کردم که از روحیه بسیار بالایی برخوردار است و در آرامش زندگی می‌کند، او به خداوند متعال اعتماد دارد و اقدامات آل خلیفه او را نمی‌ترساند، تنها از شرایط کشور و مردم و هدف قرار گرفتن دین و مقدسات در رنج است اما همچنان بر خدا توکل دارد و کسی نمی‌تواند کرامت و عزت و توکل او بر خداوند متعال را خدشه‌دار کند.

وی ادامه داد: روشن است که پیام شیخ عیسی قاسم ضرورت عاقل شدن رژیم و تغییر شیوه برخوردش با ملت است، بازداشت مردم و زندانی کردن و سلب تابعیت از آنان و تبعید و هدف قرار دادن اعتقادات مردم نمی‌تواند کشور را به ثبات و امنیت برساند، باید حکمت و تعقل داشت و برای رسیدن به راه‌حل‌های معقول به خواسته‌های مردم توجه شود تا از این طریق کشور به امنیت و ثبات برسد.

انتهای پیام/*

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال216 روز قبل