ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

معاون حج و زیارت: صدور ویزای اربعین حسینی از ۲۰ شهریور شروع می شود

  اخباراجتماعی,خبرهای اجتماعی ,سازمان حج و زیارت

معاون سازمان حج و زیارت گفت: صدور ویزا برای زائران اربعین حسینی از بیستم شهریور ماه جاری آغاز می شود که در این ارتباط هماهنگی های لازم نیز بعمل آمده است.

حمید محمدی روز سه شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه حج و زیارت ایرنا افزود: امسال نیز همانند سال گذشته نرخ صدور ویزا برای هر تن، ۴۰دلار به صورت انفرادی و گروهی ۳۰ دلار است.

محمدی درباره آمار ثبت نام کنندگان در سامانه سماح نیز اظهار کرد: تاکنون ۱۲۰ هزار تن از مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح سازمان حج و زیارت ثبت نام کرده اند.

وی خاطر نشان کرد:زائران بر اساس توافق حج و زیارت با بانک مرکزی، مبلغ روادید خود را به صورت ریالی از طریق سامانه سماح پرداخت می کنند و بانک آن را به ارز تبدیل می کند که به این ترتیب مشکل سال گذشته تهیه دلار بسیاری از متقاضیان، رفع می شود.

معاون سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد که مرزهای خروجی برای زائران شلمچه، چزابه و مهران در نظر گرفته شده است و متقاضیان اعزام به عتبات از مراجعه به دفاتر غیرمجاز خودداری کنند و تنها از طریق سامانه سماح و مراجعه به ۲ هزار و ۲۰۰ دفتر مجاز حج و زیارت در سراسر کشور برای اعزام به اربعین اقدام کنند.

بر اساس آمار سازمان حج و زیارت سال گذشته در حدود ۲ میلیون تن از مشتاقان ایرانی در آیین اربعین حسینی حضور داشتند.

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,