ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

روسیه:

۰۸ شهریور ۱۳۹۵ – ۲۳:۴۰

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد معارضان مسلح تندرو با طرح درخواستهای غیر منطقی و غیرقابل قبول، ارسال کمکهای انسان دوستانه را به حلب متوقف کرده‎اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پرس تی وی، ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت خارجۀ روسیه، روز دوشنبه در بیانیه‌ای گفت معارضان تندرو، برای اجازۀ ورود کامیون‌های حامل کمک‌هایِ انسانه دوستانه به شهر حلب در شمال سوریه، شروطی غیرمنطقی و غیر قابل قبول تعیین می‌کنند.

وی ادامه داد مخالفت معارضان مسلح با تأمین امنیت عبور کاروان‌هایِ حامل کمک‌هایِ انسان‎دوستانه در جاده کاستِلو، تلاش‌های انسان دوستانه را در حلب به شکست می‌کشاند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: «این اقدامات تحریک‌آمیز، چهره واقعی این معارضان پوشالی که خود را حامی مردم سوریه معرفی می‌کنند و از اوضاع اسفبار آنان برای تحقق اهداف خود استفاده می‌کنند، بیش از پیش آشکار می‌سازد.»
این اظهارات درحالی مطرح می‌شود که دولت سوریه از اوایل مرداد ماه عملیات انسان‎دوستانه‎ای را با همکاری روسیه در جهت امداد رسانی به ساکنان شهر حلب آغاز کرده است.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه نیز از سازمان‌های بین المللی خواست به این عملیات بشر دوستانه بپیوندند.

نیروهای ارتش سوریه سه شنبه (۵ مرداد ماه)، کنترل محور راهبردی کاستِلو را که تنها مسیر تدارکاتی پیکارجویان تحت حمایت خارجی به شمار می‌رود، به دست گرفتند.

ناآرامی‌های مرگبار سوریه تاکنون حدود ۴۷۰ هزار کشته، حدود ۲ میلیون زخمی و میلیون‌ها آواره بر جای گذاشته است.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال176 روز قبل