ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

پژو ۹۰۷ کوپه

تصاویر خیره کننده ای که در این مطلب مشاهده می کنید از مدل جدید پژو می باشد که با امکاناتی پیشرفته و مدرن ساخته شده و به عنوان زیباترین مدل پژو معرفی شده است.در ادامه با خواندن مشخصات فنی این خودرو بیشتر با آن آشنا شوید.

اصولا پژو با اعداد شناخته می شود، ۲۰۶، ۲۰۸، ۲۰۰۸، ۳۰۰۸ و… این بار ۹۰۷ کدی جدید در میان مفهومی های پژو است. تا کنون مدل های جدیدی از خودروهای متفاوت پژو مورد بررسی کارشناسان و تحلیل گران قرار گرفته است.

به گزارش گروه خودرویعصر ایرانبه نقل از مجله تخصصی "تاپ گیر"، مهارت و تخصص پژو در ساخت خودروهای جدید به ویژه کراس اوورها تحسین برانگیز است و می توان لقب "سرکش و مهارناپذیر" را به خودروهای جدید این کمپانی داد.

پژو 907

اما در یک دهه گذشته همه چیز متفاوت بود. متفاوت و نه چندان مطلوب. خودروهای پژو کاملا معمولی به نظر می رسیدند و از زیبایی بهره ای نداشتند. برای تغییر این روند، پژو تصمیم بزرگی گرفت. این خودروسازی چهره قدیمی خودروهایش را تغییر داد و آن را با نام جسورانه و مفهومی ابرخودروی GT روانه بازار کرد. در این زمان جهان با مدلی به نام پژو ۹۰۷ آشنا شد.

پژو 907

مانند تمام خودروهای به روز دنیا از فیبر کربن ساخته شده است .این اتومبیل نیروی خود را از یک موتور ۱۲ سیلندر وی – شکل و ۴۸ سوپاپه به حجم ۶ لیتر به قدرت ۵۰۰ اسب بخار می گیرد که به صورت طولی در پشت محور جلو نصب شده است.

پژو ادعا کرده که مرسدس، مک لارن یا فراری نیست که از موتورهای غول پیکر در جلو استفاده کند. این خودرو یک هزار و ۴۰۰ کیلوگرم وزن داشته و در ۴ ثانیه به سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر می رسد. از طرفی ۹۰۷ می تواند با بیشینه سرعت ۲۸۹ کیلومتر در ساعت به حرکت خود ادامه دهد.

پژو 907

توجه به جزئیات درمدل ۹۰۷ بسیار مشهود است. بخش زیبا و شفافی از کاپوت خودرو که در نزدیکی موتور ۶ لیتری قرار گرفته به ۱۲ دریچه ترومپت برای تعویض هوا مجهز است. شاید برخی این طراحی را با مدل فراری ۲۵۰ GTO برابر بدانند، اما واقعیت این است که طراحی آنقدر متفاوت است که می توان گفت طراحی پژو کاری تقلیدی نیست.

پژو 907

 

پژو ۹۰۷ بر روی چرخ هایی به قطر ۱۸ اینچ و لاستیک های ساخت میشلن قرار گرفته است. تریم داخلی به رنگ چره عسلی- نسکافه ایست و بخش های چوبی نیز در این میان به اصالت ۹۰۷ می افزایند.

پژو 907

احتمالا ۹۰۷ نیز مانند بسیاری از مدل های مفهومی به خصوص کانسپت های فرانسوی هرگز شانس تولید انبوه را پیدا نخواهد کرد اما بی شک زبان الهام بخش مدل های آتی پژو خواهد بود و شاید بتوتن گفت پژو تا کنون نسخه ای برتر از این خودرو در مدل های کوپه نساخته است.

مشخصات فنی و تصاویر خودرو پژو ۹۰۷ مدل کوپه

منبع : namnak.com

مجله