ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (پنج‌شنبه) در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود اعلام کرد، نشست عالیرتبه مقامات روسیه، آمریکا و سازمان ملل قرار است هفته آینده به منظور بررسی اوضاع سوریه در ژنو برگزار شود.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین تأکید کرد در نشست اخیر وزرای خارجه روسیه و آمریکا، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه صراحتا بر توقف خونریزی‌ها در سوریه تأکید کرده است.

وی گفت، تدارکات انجام چنین نشستی در سطح عالیرتبه در حال انجام است.

زاخارووا ادامه داد: «روسیه به پیشبرد این تحول به اشکال مختلف ادامه می‌دهد و از این زاویه ما برای شرکت در یک نشست سه‌جانبه با آمریکا و سازمان ملل در هفته آینده در ژنو آماده می‌شویم.»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که تاریخ دقیق این نشست هنوز مشخص نیست.

بنا بر این گزارش، روسیه امیدوار است که آمریکا به تعهداتش در خصوص تفکیک میان معارضان میانه‌رو از جبهه النصره عمل کند.

زاخارووا با اشاره به این مسئله گفت: «ما امیدواریم که طرف آمریکایی به تعهداتش در خصوص تضمین مسئله تفکیک معارضان میانه‌رو از جبهه النصره عمل کند. ما در این رابطه با آنها گفت‌وگو کرده‌ایم و بارها شاهد تضمین‌های کلامی همکاران آمریکایی خود بوده‌ایم نه تنها در خصوص این طرح‌ها بلکه در این رابطه که آنها آمادگی دارند تا این کار را انجام داده و روند اجرای آن را نیز تسهیل نمایند. تروریست‌ها در آینده سوریه هیچ نقشی ندارند.»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه به برنامه وزیر خارجه روسیه در هفته آینده اشاره کرد و گفت که لاوروف ۲۵ و ۲۶ جولای (۴ و ۵ مردادماه) برای شرکت در نشست سالانه آسه‌آن به لائوس ویتنام خواهد رفت.

زاخارووا در بخش دیگری از اظهاراتش به موضوع حمله به پایگاه نظامی در مالی اشاره کرد و گفت مسکو شدیدا این حمله را که منجر به کشته شدن ۱۸ نفر و زخمی شدن بیش از ۴۰ نفر انجامید محکوم می‌کند.

این دیپلمات روس به تحولات اخیر در بریتانیا نیز اشاره کرد و گفت: «ما انتظار داریم که وزارت خارجه جدید در کشور انگلستان لفاظی‌های ضدروسی را تغییر دهد اما اینطور که به نظر می‌رسد این اتفاق قرار نیست بیفتند.»

وی تأکید کرد: «روسیه امیدوار است که کابینه جدید انگلستان در زمینه احترام متقابل در پرداختن به مسائل روسیه موثر و سازنده ایفای نقش کند.»

انتهای پیام/ق

http://fna.ir/8H77QN

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,