ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سرهنگ افشار:

۰۷ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۶:۲۰

تکاوران ارتش و سپاه در مسابقات نظامی روسیه

سرپرست تیم نفربر ایران در مسابقات نظامی روسیه گفت: پیش از هر چیزی این مسابقات فرصتی برای نمایش اقتدار و آمادگی نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی است

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، هفت تیم نظامی نیروهای مسلح ایران با حضور ۲۰۴ نفر از نظامیان توانمند از نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و بسیج مستضعفین به مجموعه مسابقات بین المللی نظامی ۲۰۱۶ روسیه اعزام و تیم‌ها بر اساس نوع مسابقات به شهرها و نقاط مختلف اعزام شده‌اند.

بر همین اساس سرهنگ مهدی احمدی افشار سرپرست تیم نفربر ایران در روسیه در خصوص مسابقات نظامی ۲۰۱۶ و وضعیت تیم اعزامی نفربر ایران که در مسابقات یورش سوواروف شرکت داشتند، گفت‌و‌گویی انجام داده است که متن این گفت‌و‌گو به شرح زیر است:

** جمهوری اسلامی ایران با چه پتانسیلی در این دوره از مسابقات دوستی بین المللی ۲۰۱۶ روسیه حضور یافته است؟

– سرهنگ افشار: هفت تیم از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به صورت ترکیبی از ارتش ج.ا.ایران، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی به منظور حضور مقتدارانه در مسابقات دولتی و بین المللی نظامی ۲۰۱۶ روسیه شرکت کردند. این هفت تیم عبارتند از: تیم بیاتلون تانک و یورش سوواروف در منطقه آلابینو مسکو، تیم کوهستان  در منطقه البروس، تیم فرود نیروهای هوابرد در منطقه آناپا، تیم غواصی در بندرسوواستوپول، تیم تهاجم دریابرد یا دربی دریایی در منطقه کالنینگراد و مسابقات تک تیرانداز که در کشور قزاقستان در حال برگزاری می باشند و به صورت انتخابی از بهترین کارکنان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گزینش گردیده و سپس طی شش ماه آموزش‌های فشرده، طاقت فرسا و شبانه روزی به سطح قابل قبولی از از مهارت‌ها و آمادگی رزمی نائل شده و مجوز حضور در این تورنمنت بین المللی نظامی را کسب کردند.

در این مسابقات ۷ تیم اعزامی نیروهای مسلح با تیم هایی از ۱۷ کشور قدرتمند منطقه و جهان به رقابت خواهند پرداخت و به عنوان مثال به کشورهایی مانند چین، هند، روسیه، بلاروس، صربستان، قزاقستان و…می توان اشاره کرد.

** اعضای تیم ایران بر چه اساسی انتخاب شده و پیش‌بینی‌ها نسبت به نتیجه این مسابقات چگونه است؟

– سرهنگ افشار: به محض ابلاغ حضور تیم‌های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مسابقات نظامی روسیه، نیروهای ارتش، سپاه و نیروی انتظامی مسابقات درون سازمانی خود را به منظور شناخت نفرات متخصص و برتر در سال گذشته برگزار کردند. 

در نهایت تیم‌های برگزیده در یک آزمون تست مهارت‌ها و تخصص‌های فردی، انظباطی و عملیاتی در حضور کارشناسان و داوران اعزامی از ستاد کل نیروهای مسلح انتخاب و به مدت ۴ ماه در اردوهای شبانه روزی حضور یافته و ضمن طی کلاس‌های آموزش تئوری و عملیاتی در میادین تیراندازی، آموزش‌ها و مهارت‌های تخصصی خود را ارتقاء بخشیده و صلاحیت حضور در این مسابقات را کسب کردند.

در خصوص پیش‌بینی نتیجه این مسابقات باید بگویم با توجه به اینکه همه کشورهای حاضر در این تورنمنت بین‌المللی قطعا با آمادگی کامل در این مسابقات حضور یافته اند، امکان ارزیابی و قضاوت قطعی کمی مشکل است.

لیکن با عنایت پروردگار متعال، استعانت از ائمه اطهار علیه السلام و دعای خیر مردم شریف و بزرگوار ایران اسلامی، سعی خواهیم کرد که با نهایت توان در این مسابقات شرکت کرده و با نتایج قابل قبول قلب نازنین مقام عظمای ولایت و مردم شریف ایران را شاد کنیم.

** اهمیت این سری از مسابقات نظامی روسیه  برای تیم ایران در چیست؟

– سرهنگ افشار: پیش از هر چیزی این مسابقات فرصتی برای نمایش اقتدار و آمادگی نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی است و از سوی دیگر بستر مناسبی برای عرضه و معرفی فرهنگ اسلامی نیروهای مسلح ایران در عرصه بین‌المللی می‌باشد.

ما از این فرصت استفاده کرده و در راستای کسب تجربه در میادین مسابقات نظامی بین المللی در رشته‌های مورد نظر تمام اهتمام خود را به‌کار می‌بریم. از طرفی فراموش نمی‌کنیم این مسابقات زمینه و بستر مناسبی جهت برقراری و توسعه تعاملات تربیتی و آموزشی بین سازمان‌های نظامی با سایر کشورها به‌حساب می‌آید.

طبیعتا در جریان این مسابقات امکان شناخت و آشنایی با سلاح‌ها، تجهیزات، امکانات نظامی، تاکتیک و فنون رزمی کشور روسیه و سایر کشورهای شرکت کننده در مسابقات فراهم می‌گردد.

ارتقاء آموزش و مهارت تخصصی کارکنان نظامی در راستای اجرای ماموریت چند منظوره حوزه عملیات نیروی مربوطه از دیگر علل با اهمیت بودن این مسابقات می‌باشد. اغلب این تیپ رقابت‌ها  اهمیت بسزایی در شناخت آزمون‌های نوین نظامی (تخصصی، تاکتیکی و عملیاتی)، صحنه مسابقات و انتقال آن به حوزه تربیت، آموزش و عملیات نظامی دارند.

تلاش می‌شود، تا با شناخت و درک کامل نقاط قوت و ضعف در فرآیند اجرای مسابقات توسط ناظران، راه کارهای ارزشمندی در جهت احراز آمادگی و حضور مقتدرانه در مسابقات آتی ارائه شود.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال206 روز قبل