ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «الحدث» اعلام کرد، جدیدترین گزارش‌های میدانی رسیده از جبهه حلب، در شمال سوریه نشان می‌دهد، رزمندگان حزب الله یک فروند نفربر حامل عناصر مسلح در منطقه موسوم به «طرح ۱۰۷۰»، واقع در غرب شهر حلب را با موشک حرارتی هدف قرار دهند.

براساس این گزارش این حمله موشکی موجب انهدام این خودرو نظامی و کشته شدن عناصر مسلح حامل آنها شد که در میان آنها «ابو النور الترکی»، مسئول بخش توپخانه گروه تروریستی تکفیری «احرار الشام» به چشم می‌خورد.

«ابو النور الترکی»، یکی از فرماندهان میدانی ارشد ائتلاف تروریستی موسوم به «جیش الفتح» نیز به شمار می‌آمد که دو گروه تروریستی تکفیری «جفش» (جبهه النصره) و احرار الشام ارکان اصلی این ائتلاف تروریستی هستند.

در منطقه ارتفاعات «عرسال» لبنان نیز نیروهای مقاومت حزب الله یک مقر توپخانه گروه تروریستی تکفیری داعش در کوه «حرف الموصل» را هدف گرفته و منهدم کردند.

در جبهه ریف دمشق، محور عملیاتی شرق القلمون نیز درگیری‌های بسیار شدید بین گروه تروریستی تکفیری داعش و گروه‌های تروریستی مستقر در این منطقه از جمله شماری از جیش الإسلام، أحرار الشام و نیروهای «احمد العبدو» تشدید شده است.

این درگیری‌ها از صبح دیروز (یک‌شنبه) با حمله گسترده داعش به سمت کوه‌ها و ارتفاعات الأفاعی، الإشاره و البتراء، در شرق القلمون آغاز شد که همچنان ادامه دارد.

در این درگیری‌ها ۱۰ داعشی و ده‌ها تروریست وابسته به گروه‌های مسلح منطقه از جمله «خطاب الضمیری»، فرمانده میدانی گروه مسلح احمد العبدو  کشته و ده‌ها تروریست دیگر نیز از دو طرف زخمی شدند.

اطلاعات میدانی از منطقه شرقی القلمون نشان می‌دهد، هدف داعش از حملات نظامی گسترده‌ای که از روز گذشته در این محور آغاز شده، گسترش نفوذ و مناطق تحت تصرف خود در شرق القلمون با هدف پیشروی به سمت مناطق هم مرز لبنان و سوریه و سیطره بر آنهاست.

سیطره داعش بر مناطق هم مرز لبنان و سوریه به معنای در دست گرفتن کنترل گذرگاه‌های مرزی بین دو کشور است که گروه‌های تروریستی از آنها برای تردد و انتقال تسلیحات و تامین دیگر نیازهای خود استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/ص

http://fna.ir/TSOFPY

منبع : farsnews.com

مجله