ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود – سرمربی تیم صبای قم اعتقاد دارد کسب سه امتیاز از چهار بازی اول لیگ، نتیجه غیر منطقی برای این تیم نبوده است.

صمد مرفاوی، سرمربی تیم صبای قم در گفت‌وگو با خبرنگار وبسایت نود راجع به ارزیابی خود از نتایج این تیم در چهار هفته ابتدایی لیگ گفت: به دلیل اینکه پیش از شروع فصل جدید، تمرینات ما دیر آغاز شد و زمان کمی برای آماده‌سازی مناسب تیم داشتیم، در چهار هفته اول لیگ سعی کردیم شرایطی را فراهم کنیم که حرکت رو به جلو داشته باشیم. به همین دلیل فکر می‌کنم از جهت قانون فوتبال کسب سه امتیاز از چهار بازی اول منطقی بود. ما از همه تیم‌ها دیرتر کارمان را شروع کردیم ضمن اینکه تغییرات خیلی زیادی هم در ترکیب تیم داشتیم و به همین جهت خود ما هم توقع بیشتری از نظر کسب امتیاز در چهار بازی اول نداشتیم. البته از نظر فنی ما رفته رفته بهتر شدیم و در نیمه دوم بازی با پرسپولیس هم نشان دادیم که در مسیر صحیح قرار داریم و این مساله برای ما بسیار امیدوار کننده بود.

او در ادامه راجع به تعطیلات لیگ به دلیل بازی‌های تیم ملی در مقدماتی جام جهانی نیز اظهار داشت: این تعطیلات کاملاً به نفع ما بود و خیلی به تیم ما کمک کرد. در این مدت یک اردوی هشت روزه هم برگزار کردیم که هم از لحاظ شناخت نفرات و هم از نظر بهتر شدن آمادگی جسمانی بازیکنان خیلی به ما کمک کرد. قطعاً تا شروع دوباره لیگ شرایط تیم بهتر هم خواهد شد و امیدوارم بتوانیم در ادامه مسابقات با کسب نتایج خوب مزد زحمات و تلاشمان را بگیریم.

باشگاه صبای قم درگیر مشکلات مالی است و این مشکلات تا حدودی باعث ایجاد حاشیه در این تیم نیز شده است. سرمربی صبا در واکنش به این مساله خاطرنشان کرد: مشکلات مالی که برای همه تیم‌ها هست اما شاید برای ما کمی بیشتر از بقیه باشد. مسئولین باشگاه هم دنبال این هستند که هرچه زودتر این مشکل را حل کنند. بودجه ما نسبت به سایر تیم‌ها پایین است، اما همین بودجه کم هم باید تامین شود. صحبت‌هایی هم که در چند وقت اخیر راجع به تیم می‌شود و می‌گویند بعضی از بازیکنان از صبا می‌روند کاملاً غیر حرفه‌ای است و به هیچ وجه نباید از حالا راجع به مشکلات مالی حرف زد و تمرکز تیم را به دلیل این مسائل بهم زد.

باتوجه با شرایط موجود و شناختی که شما از تیم خود دارید، فکر می‌کنید صبای قم در پایان لیگ چه جایگاهی را در جدول بدست بیاورد؟ مرفاوی در پاسخ به این سوال تصریح کرد: از حالا نمی‌شود پیش‌بینی کرد که صبا در انتهای لیگ در کجای جدول قرار می‌گیرد. ما فقط باید با همه توان تلاش کنیم تا بهترین نتیجه ممکن را بگیریم و اینکه در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد را نمی‌شود پیش‌بینی کرد.

مهاجم گلزن اسبق تیم ملی همچنین در مورد پیروزی شاگردان کی‌روش مقابل قطر در اولین بازی از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز به وبسایت نود گفت: مهمترین چیز برای تیم ملی کسب سه امتیاز بود که خوشبختانه این سه امتیاز را خدا به ما داد. در این بازی قطر بسیار منظم و منطقی بازی کرد. نمی‌شود از این تیم ایراد گرفت که چرا تاخیر در جریان بازی را در برنامه خود داشت و قطعاً اگر ما هم بیرون از خانه به میدان برویم با همین شیوه کار خواهیم کرد. البته وقت کشی قطری‌ها با شیوه غیرفنی نبود و آنها با حفظ توپ و کاملاً فنی وقت بازی را به نفع خود تلف می‌کردند و ما هم نمی‌توانستیم توپ را از آنها بگیریم. در این زمینه آنها از ما بهتر بودند و همین موضوع بازیکنان و کادرفنی تیم ملی را عصبانی کرده بود.

مرفاوی در پایان گفت: به هر ترتیبی که بود ما این بازی را بردیم. این سه امتیاز هم با دعای مردم و لطف خدا به دست آمد و با کسب این برد شروع خوبی در مسابقات داشتیم. اما نباید فراموش کنیم که راه دشواری برای صعود به جام جهانی داریم. در شرایط فعلی هم چون یک بازی سخت مقابل چین داریم، از نظر فنی نباید از تیم ملی انتقاد کرد و من فقط می‌توانم بگویم که امیدوارم تیم ملی در بازی سخت روز سه‌شنبه مقابل چین هم موفق باشد و بتواند دست پر به ایران برگردد.

۶۰۱۷

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,