ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۶ مهر ۱۳۹۵ – ۱۱:۳۶

آمریکا

بر اساس اعلام نشریه انگلیسی یک مسلمان در آمریکا تنها به خاطر گفتن کلمه "انشاءالله" از یک هواپیمای مسافربری به بیرون هدایت شده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ایندیپندنت، خیرالدین مخزومی ۲۶ ساله تنها به خاطر گفتن کلمه انشالله در مکالمه با تلفن همراه خود، از پرواز شرکت سوث ایست ایرلاینز در فرودگاه بین المللی لس آنجلس به بیرون هواپیما هدایت شده است.

مخزومی چند لحظه پس از نشستن روی صندلی اش در هواپیما با عموی خود در بغداد به صورت تلفنی صحبت کرده و پیش از پایان این مکالمه تلفنی از کلمه انشالله استفاده کرده است.

مخزومی متوجه می شود که یک مسافر زن به وی خیره شده است، در ابتدا فکر می کند که علت آن بوده است که با صدای بلند با تلفن همراه صحبت می کرده است ولی تنها پس از ۲ دقیقه ۲ مامور پلیس او را از هواپیما پیاده کردند و از وی خواستند تا تلفن همراهش را خاموش کند.

یک مامور امنیتی مخزومی را به بیرون هواپیما هدایت کرده و از او پرسیده است که چرا در فضای سیاسی کنونی، با زبان عربی صحبت کرده است.

این مامور امنیتی به مخزومی گفته است: تو باید با ما کاملا صادق باشی و بگویی که درباره شهدا چه چیزی گفته ای. به ما هر چیزی درباره شهدا می دانی، بگو.

ماموران امنیتی سپس همه وسایل مخزومی و چمدان هایش را مورد بازرسی دقیق قرار داده اند.

مخزومی به ایندیپندنت گفت: آمریکا سرزمین آزادی است. مردم به اجرای قانون احترام می گذارند. چطور افراد با این روش تحقیر می شوند؟ من در دوره حکومت صدام حسین زندگی کرده ام. من رفتارهای تبعیض آمیز را به خوبی درک می کنم.

ماموران امنیتی به مخزومی اجازه ندادند تا با این هواپیما پرواز کند و بعدا او را با پرواز دلتا ایرلاینز به مقصد فرستادند.

انتهای پیام/
 

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال138 روز قبل