ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امشب در دیدار با مردم کاشان در مسجد شامخی این شهرستان اظهار داشت: در شرایط قبل از برجام که کشور دچار رکود اقتصادی بود، مراودات کشور ما فقط با کشور چین محدودشده بود؛ اما امروز به برکت برجام، رشد صنعت کشور ۸ درصد در جهت مثبت است.

وی با بیان اینکه برخی از مشکلات بنیادی کشور ناشی از بیکاری است افزود: در دولت تدبیر و امید ۵۰۰ هزار شغل برای حل این مشکل پیش‌بینی و برنامه‌ریزی‌شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با فعالیت‌های دولت در حوزه سلامت بیان کرد: دولت تلاش کرده مردم دغدغه‌ای برای بهداشت و درمان نداشته باشند؛ بر اساس طرح تحول نظام سلامت، در مناطق روستایی مردم ۵ درصد از هزینه‌های درمان و در مناطق شهری ۱۰ درصد این هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند و مابقی توسط دولت تأمین خواهد شد.

وی در رابطه تلاش دولت در رابطه با کاهش شکاف طبقاتی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید اهتمام ویژه‌ای برای کاهش شکاف طبقاتی دارد و ریاست‌جمهور تأکیدات زیادی برای بهره‌مندی همه مردم از حقوق شهروندی برابر داشته‌اند.

واعظی با اشاره به فعالیت‌های این دولت در حوزه مخابرات خاطرنشان کرد: در این دولت سالانه ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای خدمات‌رسانی مخابراتی به روستاها و منطق محروم، اختصاص پیدا کرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه سیاست کشور برقراری آرامش و امنیت و حل مشکلات اقتصادی در کشور است افزود: دولت تلاش بسیار زیادی کرده تا آنچه با مردم وعده کرده بود، انجام شود.

وی ادامه داد: از لحاظ امنیت ازجمله کشورهایی هستیم که همسایگان ما با مشکلات بی‌ثباتی مواجه هستند، اما خوشبختانه با کمک مردم، نیروهای نظامی و انتظامی، همبستگی بین سران سه قوه و رهبری‌های مقام معظم رهبری امنیت در کشور برقرار است و این بزرگ‌ترین سرمایه است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برجام را فصل جدیدی در روابط خارجه ایران دانست و ادامه داد: قبل از برجام روابطمان با همسایگان خوب نبود و با کشورهای پیشرفته روابطی نداشتیم، اما بعد از برجام شاهد برقراری ارتباط با کشورهای دیگر هستیم.

واعظی خاطرنشان کرد: نتیجه مذاکرات ۱+۵ که مذاکرات سختی بود، این شد که آنچه حق حقوق هسته‌ای ملت ماست محقق شد، همچنین ۷ قطع‌نامه فصل هفتی سازمان ملل با حمایت، پشتیبانی مردم، هدایت‌های رهبری و پشتکار ریاست جمهوری هم این ۷ قطعنامه و هم ۱۲ قطعنامه شورای حکام لغو شد.

وی با بیان اینکه صادرات در مقایسه با سال گذشته چندین برابر شده است خاطرنشان کرد: در ۵ ماهه امسال ۲۱ درصد صادرات غیرنفتی ایران افزایش پیداکرده و صادرات نفت ما حدود ۲٫۵ برابر شده است ضمن اینکه تحریم‌هایی که ظالمانه بر کشور اعمال‌ شده بود برداشته‌ شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تلاش دولت بر این است که رونق اقتصادی را به کشور برگرداند تصریح کرد: ما کشور را با تورم ۴۰% تحویل گرفتیم، اما خوشبختانه این رقم به زیر ۱۰% رسیده است.

وی با تاکید بر رویکرد دولت در کاهش شکاف طبقاتی افزود: به همین منظور، وزارت نفت در دو سال گذشته تمام انرژی خود را برای گازرسانی به روستاهای دورافتاده، سردسیر و محروم گذاشته است.

واعظی ادامه داد: برای جلوگیری از مهاجرت مردم از روستاها به شهرها، برنامه ما این است که تمام امکانات زندگی عادی را در روستاها فراهم کنیم.

وی در خصوص پروژه‌های مخابراتی شهرستان کاشان اذعان داشت: در مجموعه شهرستان کاشان، از ۹ شهر موجود، در ۵ شهر نسل سوم اینترنت تلفن همراه را دایر کردیم و تلاش بر این است تا پایان دولت ۴ شهر دیگر هم از نسل سوم تلفن اینترنت تلفن همراه بهره ببرند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: در این منطقه دو شهر از اینترنت نسل چهارم بهره‌مند هستند و در پایان دولت امیدواریم در ۳ شهر دیگر هم این سرویس فعال شود.

واعظی اضافه کرد: ۱۰۶ روستای شهرستان از ارتباط تلفنی برخوردار هستند و سال گذشته در ۴۸ روستا اینترنت فعال شد که ان‌شاءالله تا ۳ ماه دیگر ۳۵ روستای دیگر هم از اینترنت برخوردار خواهند شد و امیدواریم تا پایان دولت همه روستاهای بالای ۱۵ خانوار اینترنت داشته باشند.

وی در رابطه با افزایش سایر فعالیت این دولت در حوزه ارتباطات اظهار داشت: پهنای باند برای مردمی که از اینترنت استفاده می‌کنند نسبت به ابتدای دولت ۱۱ برابر شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: ۳۰ کیلومتر فیبر نوری کشیده شده است و ۳۶۰ کیلومتر دیگر در برنامه ماست که باید کشیده شود.

وی افزود:از ابتدای دولت تا الان ۴۵ میلیارد تومان در این شهرستان سرمایه‌گذاری کردیم که ۲۳ میلیارد آن از سال گذشته تا به الان است و تا پایان دولت ۳۹ میلیارد دیگر برای توسعه زیرساخت‌های مخابرات و اینترنت شهرستان کاشان سرمایه گذاری خواهیم کرد.

انتهای پیام/۶۳۰۸۴/ر۴۰/

http://fna.ir/28D2TA

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,