ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مادر ترزا که به نماد جهانی کمک به فقرا تبدیل شده قرار است در حضور شماری از سران کشورها و مقامات واتیکان به عنوان قدیس معرفی شود اقدامی که سالها قبل با اعتراض کلیسا همراه بود؛ برای قدیس شناختن یک فرد باید دو معجزه برای وی اثبات گردد که یکی برای تبرک و دیگری برای قداست است. گفته می شود در سال ۱۹۹۸ مادر ترزا یک زن هندی مبتلا به سرطان را شفا داد و در سال ۲۰۰۸ نیز یک برزیلی که گرفتار تومورهای سرطانی مغز بود، به واسطه وی شفا پیدا کرد؛ با این حال برخی وقوع این دو معجزه از سوی مادر ترزا را زیر سوال برده اند.
 
مراسم تشییع "مادر ترزا"
 
مادر ترزا که در سال ۱۹۷۹ جایزه صلح نوبل دریافت کرده است در سال ۱۹۲۹ برای تبلیغات مذهبی به هند رفت و بیشتر عمر خود را در شهر کلکته هند صرف خدمت به بینوایان کرد. او در سال ۱۹۵۰ مجمع “ماموران امور خیریه” را تاسیس کرد که پس از مرگ او نیز به فعالیت خود ادامه می دهد و امروزه ۵ هزار راهبه برای کمک به تهیدستان عضو آن هستند.   
 
مراسم تشییع "مادر ترزا"
این زن نیکوکار سرانجام در ۵ سپتامبر سال ۱۹۹۷ به دنبال سال ها رنجوری و بیماری از دنیا رفت و مراسم تشییع او با حضور شماری از مقامات سیاسی و مذهبی جهان و نیز مردم هند برگزار شد. در آن زمان دولت هند به منظور قدردانی از زحمات مادر ترزا برای او مراسم باشکوهی در کلکته برپا کرد. پیکر مادر ترزا برای دو روز در کلیسای “سن توماس” کلکته قرار گرفت تا مردم شهر با وی وداع کنند و سپس مراسم رسمی درگذشت او با حضور سران و مقامات برگزار شد. “راگو رایی” عکاس هندی این مراسم روایتی مصور از آن روزها تهیه کرده است.
 
مراسم تشییع "مادر ترزا"

 

مراسم تشییع "مادر ترزا"

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,