ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در حال بروزرسانی/ گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از ریو

۱۶ مرداد ۱۳۹۵ – ۰۳:۳۰

رژه ایران

مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۱۶ ریو در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم، مراسم افتتاحیه سی و یکمین دوره بازی‎های المپیک تابستانی از ساعت ۳:۳۰ دقیقه به وقت ایران رسما آغاز شد.

* پس از برگزاری مراسم ابتدایی و انجام شمارش معکوس، سرود ملی برزیل میزبان بازی‎های المپیک ۲۰۱۶ در استادیوم پخش شد.

* با وجود آغاز رسمی مراسم افتتاحیه هنوز ورزشگاه ماراکانا به صورت کامل پر نشده است. در ادامه پرچم میزبان بازی‎ها برافراشته شد.

* با نورپردازی زیبایی ابتدا دریا، سپس موجوات اولیه و بعد از آن جنگل و پرندگان در زمین ورزشگاه تشکیل شد. این قسمت مراسم  اشاره به سالیان بسیار دور دارد. در این نمایش تاریخ برزیل را به نمایش در آوردند.

* بومیان مشغول زندگی بودند که افرادی با کشتی وارد سرزمین آنها شدند. سپس چرخ‎هایی به نمایش درآمد. نورپردازی افتتاحیه بارزترین نکته این مراسم است. پس از نمایش چرخ‎ها ساختمان‎های از دل زمین بیرون آمدند.

*هواپیمایی قدیمی در استادیوم به پرواز درآمد و سپس به سمت مجسمه بزرگ شهر ریو رفت.

* ورزشگاه غول‌پیکر ماراکانا تقریبا پر شده است.

* ادامه برنامه با اجرای موسیقی‎های گروهی همراه بود.

* افزایش درجه حرارت کره زمین و آب شدن یخ‎های قطبی در ورزشگاه به نمایش آمد. از این موضوع به عنوان خطری جدی برای بشریت در مراسم افتتاحیه یاد شد. همچنین در تصاویر، زیر آب رفتن قسمتی از برخی شهرهای دنیا که مجاور اقیانوس‏‎ها هستند به نمایش گذاشته شد.

* در این مراسم تاکید زیادی به زمین سبز و حفاظت از محیط زیست کره خاکی شد. نور پردازی و استفاده از رنگ سبز بارها و بارها در افتتاحیه تکرار شد.

* مراسم رژه طبق سنوات گذشته با عبور کاروان یونان از مسیر تعیین شده آغاز شد. سپس کاروان کوچک افغانستان وارد استادیوم شد. در ادامه ورزشکاران آفریقای جنوبی با انرژی خاصی وارد محیط رژه شدند.

* توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک ایستاده برای تیم‎های رژه رونده دست تکان می‎‎داد. این موضوع خصوصا هنگام رژه کاروان کشور آلمان نمود بیشتری داشت.

* در کنار پرچمداران تمامی کاروان‎ها، کودکی با یک گیاه کوچک به نشانه حفاظت از محیط زیست حضور داشت. این موضوع رازی بود که برزیلی‎ها گفته بودند در مراسم افتتاحیه از آن رمزگشایی می‎شود.

* به محض ورود کاروان آرژانتین تماشاگران برزیلی آنها را «هو» کردند.

* در مراسم افتتاحیه اعلام شد که برزیل مجبور است چند میلیون هکتار جنگل رو مجددا به وجود بیاورد. کاشت ۱۵۰ میلیون دانه پروژه بلندمدت این کشور تا سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

* تیم پناهندگان در لحظه رژه با تشویق شدید حاضران مواجه شد.

* کاروان بحرین با پرچم کوچک برزیل رژه رفت. پرچم کشور میزبان در دست برخی از اعضای کاروان چین و سایر کاروان‌ها هم دیده می‌شد.

* یکی از اعضای کاروان آفریقای جنوبی که خودش در تیررس دوربین‌های متعدد تلویزیونی بود، هنگام رژه از ورزشگاه فیلمبرداری می‌کرد.

* هنگام رژه کاروان کره‎جنوبی، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل ایستاده برای اعضای کاروان کشورش دست تکان داد.

* در هنگام رژه کاروان ایالات متحده، جان کری وزیر امور خارجه این کشور با تلفن همراه خود از کاروان کشورش تصویری‌برداری کرد.

* پرچمدار کاروان فیجی با لباس سنتی و پاهای برهنه رژه رفت.

* کاروان کشور کویت به دلیل تعلیق ورزش این کشور با پرچم کمیته بین‌المللی المپیک رژه رفت.

* کاروان جمهوری اسلامی ایران با عنوان کاروان امام رضا (ع) و با پرچمداری زهرا نعمتی از مسیر تعیین شده ورزشگاه ماراکانا محل برگزاری مراسم افتتاحیه بازی‎های المپیک ۲۰۱۶ ریو عبور کرد. ورزشکاران کشورمان پس از کاروان اندونزی رژه رفتند. کاروان ایران در حالی رژه رفت که سه ملی‌پوش والیبال کشورمان به نام‌های سعید معروف، محمد موسوی و شهرام محمودی در اقدامی عجیب و قابل تأمل غیبت داشتند. همچنین نجمه خدمتی پیشتر اعلام کرده بود به دلیل اینکه فردا مسابقه دارد در مراسم حضور نخواهد یافت.

* مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ در حالی در استادیوم ماراکانا در حال برگزاری است که ۴ هلی‌کوپتر و چند پهباد دائما بر فراز استادیوم در حال پرواز هستند و تمام اطراف استادیوم را تا فضای چند کیلومتری زیر نظر دارند.

ادامه دارد

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال201 روز قبل