ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

شهردار تهران:

۰۵ مهر ۱۳۹۵ – ۱۵:۳۹

سخنرانی قالیباف شهردار تهران در مراسم گرامیداشت حماسه نهم دی

شهردار تهران گفت: بنده با برجام موافق هستم اما باید باور داشته باشیم که مذاکره با دشمن نیز به نوعی مبارزه است و دشمن همواره دشمن ماست اما شیوه امروز آن مذاکره با کشور ما است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ بعد از ظهر امروز محمدباقر قالیباف در همایش «ما آماده‌ایم» به مناسبت هفته دفاع مقدس در سالن همایشهای بین‌المللی باغ موزه دفاع مقدس ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار کرد: همواره دعای من برای خود و هموطنانم این است که خداوند هیچگاه ما را به حال خود رها نکند تا بتوانیم یاد و خاطره شهیدان را زنده نگه داریم.

وی افزود: من هر زمانی که در جمع بسیجیان قرار می‌گیرم، دوست دارم مطالبی را بیان کنم که به نوعی انتقاد به خودمان باشد؛ ما هیچگاه اعتقاد نداریم که اقداماتمان بی‌عیب و نقص است. 

قالیباف خاطرنشان کرد: همواره تلاش ما این است که این ایرادات را برطرف کنیم البته نباید انتقادات موجب تضعیف یا ناامیدی ما شود. 

شهردار تهران ادامه داد: اگر زمانی غرور ما را گرفت باید به کارهای زمین مانده خود نگاه کنیم و زمانی که ناامیدی و یاس وجودمان را فرا گرفت باید به دستاوردهای بزرگ خود بنگریم؛ با انجام این کار انسان همواره شاکر خداوند خواهد بود و تعادل را در خود ایجاد می‌کند. 

قالیباف تصریح کرد: امروز در جمع شما از این فرصت استفاده می‌کنم تا ایمان به نصرت الهی را برایتان تشریح کنم؛ چندین سال پیش در چنین روزی عملیات ثامن‌الائمه با شعار نصرمن‌الله و فتح‌القریب انجام شد در حالی که رزمندگان ما در این عملیات فاقد تجربه، امکانات و منابع انسانی کافی بودند اما همواره با دادن این شعار پیروزی را در یک قدمی خود می‌دیدند.

وی افزود: رزمندگان ما همواره در تمامی عملیاتها از جمله عملیات ثامن‌الائمه موفق به کسب پیروزی شدند چرا که ایمان در آنها غالب بود.

شهردار تهران یادآور شد: باید به این نکته توجه داشت که بحثهای احساسی، روانی و خاطرات ۸ سال دفاع مقدس مهم است اما شناخت ابعاد گفتمانی این ۸ سال مهمتر است؛ اینکه گفتمانهای انقلاب اسلامی تغییرپذیر نباشد اهمیت دارد؛ به عنوان مثال گفتمان و سیاست امام خمینی(ره) همواره تغییرناپذیر بود چرا که گفتمان و سیاست وی با دیانتش یکسان بود و در هر عرصه‌ای که قرار می‌گرفت با ظلم و ستم همواره مخالف بود. 

قالیباف گفت: خداوند همواره در تمامی دورانها با ایجاد شرایط سخت و دشوار برای مومنین آنها را همواره دچار تردید می‌کند و به این وسیله می‌توان مومنین و منافقان را شناسایی کرد؛ این اتفاق در ۸ سال دفاع مقدس کاملاً مشهود بود و امروز ما باید منافقان را شناسایی و آنها را از صحنه روزگار حذف کنیم. 

وی با اشاره به اینکه اگر ما می‌خواهیم جزو انقلابیون و سرباز رهبر معظم انقلاب باشیم باید همواره خود را در حال مبارزه و دفاع ببینیم، اظهار کرد: امروزه هیچ تفاوتی با دوران ۸ سال دفاع مقدس ندارد و ما همواره در حال مبارزه با دشمن و دفاع از خود هستیم. 

شهردار تهران افزود: بنده با برجام موافق هستم اما باید باور داشته باشیم که مذاکره با دشمن نیز به نوعی مبارزه است؛ باید باور داشته باشیم که دشمن همواره دشمن ماست اما شیوه امروز آن مذاکره با کشور ما است؛ ما باید همواره به سمت امکانات، آسایش و رفاه اجتماعی حرکت کنیم. 

قالیباف خاطرنشان کرد: همانگونه که در دوران دفاع مقدس سیاست‌زدگی در عرصه قدرت وجود داشت امروز هم این سیاست‌زدگی را در شکل‌های مختلف شاهد هستیم اما در آن دوران رزمندگان با توجه به این سیاست‌زدگی‌ها به دفاع از کشور خود پرداختند و این شد که ما در آن دوران به پیروزی رسیدیم؛ باید از این سیاست‌زدگی‌ها در عرصه قدرت دوری بجوئیم و با عشق و ایمان به کار خود بپردازیم؛ اگر چنین شود وحدت، امکانات، آسایش و رفاه اجتماعی در جامعه قالب می‌شود.

وی ادامه داد: امروزه خودسازی، برنامه‌ریزی، روحیه مبارزه، حل مشکلات مردم و مشکلات اقتصادی سنگر مبارزه ما است و باید در این راستا حرکت کنیم. 

شهردار تهران خاطرنشان کرد: ما هیچگاه نباید از قدرت دشمن نگران  بشویم بلکه اگر بخواهیم از چیزی نگران بشویم آن ایمان خودمان است؛ باید با ایمان به مسیر خود ادامه دهیم و خدمت مردم را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال151 روز قبل