ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در پی افشاگری تسنیم درباره ترور علمی دانشمند ایرانی

۱۱ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۱:۳۸

فریدون و اردکانی

درپی انتشار گزارش دیروز تسنیم درخصوص حذف یکی از دانشمندان حوزه زیست فناوری کشور از پژوهشگاه ملی ژنتیک، روز گذشته عبدالحسین فریدون مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم با علی متولی‌زاده اردکانی جلسه تشکیل داد و مأمور بررسی موضوع شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در پی انتشار گزارش و فیلمی مستند {اینجا} از ترور علمی علی متولی‌زاده اردکانی، دانشمند برجسته ایرانی، توسط شبکه نفوذی بنیاد راکفلر در وزارت علوم، «عبدالحسین فریدون» مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم، فوراً برای بررسی شرایط نامبرده، وی را به وزارت علوم فراخواند. از محتوای این جلسه اطلاعی در دست نیست؛ اما توجه ویژه و سرعت‌عمل وزارت علوم جای تقدیر دارد.

هفته گذشته خبر حذف علی متولی‌زاده اردکانی از پژوهشگاه ملی ژنتیک منتشر شد. مسئول این پژوهشگاه با انتشار اطلاعیه و پیام تصویری، نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و متولی‌زاده اردکانی را فاقد صلاحیت علمی برای ادامه همکاری دانست. اما بررسی اسناد منتشر شده نشان می‌دهد که ایشان در بالاترین مراجع زیست فناوری امریکا،‌ مشغول به تحقیق و پژوهش بوده و ضمناً بالاترین امتیازات پژوهشی را در این پژوهشگاه کسب کرده است. به این ترتیب ادعای طرح شده درخصوص ایشان فاقد ارزش و نوعی بهانه گیری به نظر می رسد.

گفتنی است اسناد منتشر شده در گزارش دیروز خبرگزاری تسنیم، به‌روشنی نشان می‌دهد که حذف متولی‌زاده اردکانی به‌دلیل مقابله با یک شبکه نفوذی صهیونیست بوده است. بخشی از اسناد ارتباطات پشت پرده نفوذ ساختاری کمپانیهای صهیونیستی راکفلر و مونسانتو به بدنه وزارت علوم، وزارت کشاورزی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در گزارش روز گذشته منتشر شد. حال باید دید مسئولان چه برخوردی با این جریان خواهند داشت.

خبرگزاری تسنیم به محض انتشار محتوای جلسه،‌ آن را به اطلاع عموم خواهد رساند. فیلم مرتبط با ترور علمی این نخبه ایرانی را اینجا ببینید:

 

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال203 روز قبل