ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس:

۰۸ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۶:۵۳

عدل هاشمی

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس با اشاره به اینکه محور پاتاوه به دهدشت تنها پروژه‌ای‌ست که می‌تواند شهرستان کهگیلویه را از بن بست خارج کند، گفت: در صورت تامین اعتبار تا پایان سال آینده این پروژه به اتمام می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دهدشت، عصر امروز نماینده مردم کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی در مجلس شورای اسلامی فرماندار شهرستان کهگیلویه و جمعی از مسئولان شهرستانی از پروژه راه پاتاوه به دهدشت بازدید کردند.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: محور پاتاوه به دهدشت محوری‌ست که سال‌ها مردم شهرستان کهگیلویه دغدغه آن را دارند.

عدل هاشمی‌پور با اشاره به اینکه محور پاتاوه به دهدشت تنها پروژه‌ای است که می‌تواند شهرستان کهگیلویه را از بن بست خارج کند، گفت: این پروژه منتسب به مقام معظم رهبری است و در سال ۱۳۷۳ در کنار پروژه‌هایی مانند یاسوج به سمیرم و یاسوج به بابا میدان تصویب شد.

وی با بیان اینکه محور پاتاوه دهدشت به پروژه شهرضا به بهبهان معروف است، افزود: قرار بود این پروژه در کوتاه‌ترین زمان به بهره برداری برسد اما متاسفانه بنا به هر دلیلی زمان زیادی سپری شد و به حول وقوه الهی بعد از ۲ سال توقف با پیگیری‌های فراوان و همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و همکاری اداره کل و وزارت راه و شهرسازی این پروژه فعال شد.

هاشمی‌پور با بیان اینکه الان نزدیک به دو ماه از فعالیت این پروژه می‌گذرد، خاطرنشان کرد: نزدیک به ۱۰ کیلومتر از این پروژه آماده آسفالت بود که در این مدت ۸ کیلومتر از آن آسفالت شده و مابقی کار در حال انجام است.

وی با بیان اینکه انجام پل‌های تخصصی این پروژه در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: جامبو دریل‌ها و امکانات تخصصی برای ایجاد تونل‌های این پروژه واقع در آبریززیرنا وارد شده است.

هاشمی پور با بیان اینکه این پروژه اعتباری ندارد، عنوان کرد: اعتباری توسط معاونت توسعه راه‌های کشور در وزارت راه و شهر سازی پرداخت که این اعتبار در قالب پروژه دیگری که قرارگاه خاتم الانبیاء طلبکار بود به این پروژه تخصیص داده شد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته از ۵۰ میلیارد اعتبار اختصاص داده شده به این پروژه فقط مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آن تخصیص داده شد، بیان کرد: این پروژه نزدیک به ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز دارد و امسال ۵۰ میلیارد تومان به آن اختصاص یافته که متاسفانه تا الان تخصیص داده نشده است.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی با بیان اینکه امیدوارم چراغ این پروژه خاموش نشود، افزود: علاوه بر ۵۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده ۳۵ میلیارد تومان اوراق خزانه برای آن در نظر گرفته شد که نزدیک به ۱۴ میلیارد تومان از آن با پیگیری‌های انجام شده در حال پرداخت است.

هاشمی پور با بیان اینکه پیشرفت کاری پروژه پاتاوه به دهدشت تا الان نزدیک به ۶۸ درصد است، تصریح کرد: در صورت تامین اعتبار تا پایان سال آینده این پروژه به اتمام می‌رسد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال210 روز قبل