ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

دومین بخش از گزارش های مستند راویان منتشر می شود

۰۳ مرداد ۱۳۹۵ – ۰۱:۳۸

راویان

این مستند سعی کرده با سفر به استان پهناور خوزستان، انعکاسی باشد از مشکلات معیشتی و درمانی عشایر و زبانی باشد برای بیان بی آبی و بیکاری و مشکلاتی که طعم زندگی را در کام مردم زجر کشیده خرمشهر،اهواز، مسجد سلیمان و شوش، اندیکا و آبادان و … گس کرده.

سال گذشته نخستین بخش از مجموعه مستند اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با نام «راویان» منتشر شد. مستندی که در اولین بخش از سری مستندهایش که در قالب فیلم، گزارش تصویری و گزارش‌های مکتوب منتشر شد، سعی کرد تا چشم، زبان و قلمی باشد برای نشان دادن، نوشتن و گفتن از دردها، مرارت‌ها و حکایت‌های ناگفته زاویه نشینانی که در جای جای سرزمین خورشید ایران و سیستان و بلوچستان، روز را به شب و شب شان را به روز می‌رسانند؛ از زابل و زاهدان تا چابهار و نیک شهر و ایرانشهر؛ از محروم‌ترین روستاهای این استان تا دورترین نقاط مرزی و خطرناک سیستان و بلوچستان.

راویان در دومین سری از مستندهای خود قرار است تا آیینه ای شود برای مردمی که در سرزمین نخل و نفت و هور، روزگار می‌گذرانند؛ مردمی که سال‌ها طعم گس جنگ را چشیده‌اند و امروز در سایه غفلت‌ها، کامشان تلخ‌تر از گذشته شده؛ مردمانی که محرومیت‌شان نه در کوره راه‌ها و روستاهای دورافتاده، که حتی از سر و روی شهرها و محلاتشان هم هویدا است.

این مستند سعی کرده تا با سفر به شمال و جنوب استان پهناور خوزستان، انعکاسی باشد از مشکلات معیشتی و درمانی عشایر و زبانی باشد برای بیان بی آبی و بی کاری و سایر مشکلاتی که طعم زندگی را در کام مردم زجر کشیده خرمشهر و اهواز، مسجد سلیمان و شوش، اندیکا و آبادان و … گس کرده.

 در دومین سری از مستند راویان، قرار است مشکلات اساسی این استان، شامل تاثیر صنایع نیشکر بر مساله آب و کیفیت بهره‌وری خاک و معظلاتی از این دست را به تصویر بکشیم.

بخش اول گزارش های مکتوب، تصویری و ویدئویی راویان که مربوط به استان سیستان و بلوچستان بود را اینجا مشاهده کنید.

صحفه راویان را در آپارات و اینستاگرام نیز دنبال کنید.

انتهای پیام/

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال216 روز قبل